Ogłoszenia Duszpasterskie 20161030

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20161030

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 31 niedziela zwykła. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia (konsekracji) naszego Kościoła parafialnego

W dzisiejszą niedzielę nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza znicze. Dochód z tego na remont ośrodka Caritas Metanoia w Czarnej Białostockiej (ośrodek dla osób uzależnionych).

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych z okazji 9. rocznicy powstania Koła w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału.

We wtorek (1.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny. Uroczystość odpustowa w sąsiednim kościele pw. Wszystkich Świętych.

We środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny – 2.11). Porządek Mszy św. następujący: godz. 6.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz. 10.00 i 18.00 w naszym kościele specjalne nabożeństwo za zmarłych.

Za nawiedzenie cmentarza grzebalnego można zyskać odpust zupełny w dniach: 1- 8.11 i odpust cząstkowy w pozostałe dni roku. W Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny, jeden raz, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu ciężkiego), odmówić „Ojcze nasz” i Wierzę w Boga” w intencjach, jakie ma Ojciec Święty. Odpust ofiarujemy za zmarłych.

Procesja żałobna na cmentarzu Wszystkich Świętych (św. Rocha) 1 i 2 listopada połączona z żałobnymi nieszporami o godz. 15.00.

Zapisujemy jeszcze dzisiaj i do środy (2.11) włącznie na wypominkowe modlitwy za zmarłych, które w naszym kościele będą trwały od 3 do 26 listopada, codziennie o godz. 17.15.

W listopadzie w naszym kościele z racji wypominkowych modlitw za zmarłych piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i wszystkich chętnych będą odbywały się w godz. 16.00-17.00. Zapraszamy do udziału.

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa (4.11).

W piątek (4.11) w archikatedrze w Białymstoku o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów Archidiecezji Białostockiej.

W poniedziałek (7.11) w archikatedrze w Białymstoku rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasz dekanat Białystok Bacieczki, więc i nasza parafia, mamy wyznaczony dzień naszego udziału w Nowennie. Będzie to środa 9 listopada 2016 r. Będziemy też mogli udać się, jak co roku, autokarem do archikatedry i nim powrócić po Nowennie. Autokar przy naszym kościele o godz. 17.00.

Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Koła Radia Maryja i wszystkich chętnych w dolnym kościele wraz z katechezą.

W następną niedzielę (6.11) ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku, a do puszek na Kościół prześladowany. O godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców. Po Mszy św. o godz. 12.30 modlitwa różańcowa dla KŻR i wszystkich chętnych.

W następną niedzielę (pierwszą miesiąca, 6.11). katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00.

Nabywajmy nasz kalendarz parafialny na rok 2017.

Różańcowa papieska intencja ogólna na listopad 2016: Aby kraje, które przyjmują dużą liczbę uchodźców i wysiedleńców, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.

Różańcowa papieska intencja misyjna na listopad 2016: Aby w parafiach kapłani i osoby świeckie współpracowali w służbie wspólnoty, nie poddając się pokusie zniechęcenia.

Parafian, którzy chcieliby powiększyć grono Wspólnoty Różańcowej naszej parafii, zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii. Potrzebnych jest 20 osób, aby powstała nowe Koło Różańcowe (Róża pw. św. Faustyny Kowalskiej). Byłoby to piękne uwieńczenie Roku Miłosierdzia w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy i życzymy odwagi w podjęciu tak pięknej decyzji.

Wczoraj spłaciliśmy nasz dług. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Może znajdą się następni ofiarodawcy. Chcielibyśmy jak najwięcej zrobić na naszej parafialnej plebanii.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik