Ogłoszenia Duszpasterskie 20151129

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151129

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 1 niedziela Adwentu – początek roku kościelnego oraz początek Roku Jubileuszowego związanego z 1050 rocznicą chrztu Polski. Dzisiaj odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe ewangelizacyjne w naszym kościele w
piątek, sobotę i niedzielę 18, 19 i 20 grudnia 2015 r.
Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn.
Po rekolekcjach odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary i powstanie grupa formacyjna Przyjaciele Oblubieńca. Potrzebni będą animatorzy różnych wspólnot naszej parafii i nie tylko.
Pierwsze spotkanie kandydatów na animatorów odbędzie się w naszym kościele we środę 2 grudnia 2015 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

Święto św. Andrzeja, Apostoła (30.11).

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana (3.12).

Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy (4.12).

Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z dzieł miłosierdzia (6.12).

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.00.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele z katechezą.

Otrzymaliśmy z Caritas 40 małych świec (cena: 6 zł) i 72 duże świece (cena: 11 zł). Zapalimy je na stole wigilijnym, a także nabywając je pomożemy ubogim. Stare świece zapalmy na grobach naszych bliskich na cmentarzu lub w mieszkaniu w ich intencji.

Od dzisiejszej niedzieli nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

W tym tygodniu zawieszne zostaną prace wewnątrz plebanii. Dotychczas wykonano szpachlowanie i malowanie ścian i sufitów parteru – wcześniej prace na poddaszu użytkowym – ocieplanie termiczne. Na ukończeniu są prace wykończeniowe na pierwszym piętrze. Od kwietnia przyszłego roku wznowimy kolejny etap prac, na początek szpachlowanie i malowanie sal przyziemia i poddasza użytkowego. W obecnych warunkach pogodowych i niskich temperaturach nie stać nas na ponoszenie dodatkowych kosztów ogrzewania plebanii w celu kontynuowania prac wykończeniowych zimą.

Pan Bogdan – nasz parafianin – postarał się o zamontowanie urządzeń (siłowników samozamykających), które pomogą nam w automatycznym zamykaniu drzwi kościoła. Ważne jest to przy ogrzewaniu kościoła, które rozpoczęliśmy w połowie listopada.
W najbliższych dniach przeprowadzony zostanie serwis gwarancyjnych wszystkich zespołów grzewczych (pomp ciepła).

Papieska intencja misyjna na grudzień 2015: Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

Papieska intencja ogólna na grudzień 2015: Aby wszyscy mogli doświadczyć miłosierdzia Boga, który nigdy nie męczy się przebaczeniem.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

Cieszymy się, że w parafii Miłosierdzia Bożego w Białymstoku przebywa na adwentowych rekolekcjach 35 dziewcząt i chłopców z naszej parafii z Oazy i grona ministrantów. Rekolekcjom przewodniczy Ks. Adam.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik