Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkanocna – 2021-05-02

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkanocna – 2021-05-02

1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

–         3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

–         4 maja – Wspomnienie św. Floriana, męczennika

–         6 maja – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

–         8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00. Wieczorem litania będzie odmówiona wspólnie przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nabożeństwo majowe będzie odprawiane za tydzień wyjątkowo po Mszy św. o godz. 7.00, a Msza św.  z godz. 11.00 rozpocznie się pół godziny później czyli o godz. 11.30.

4. Z racji na planowane próby przed I Komunią świętą, w tym tygodniu we wtorek i czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.