Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 34 Niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 2021-11-21

1. W tym tygodniu:
  • 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  1. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Godziny Świętej.
  2. W pierwszy piątek miesiąca Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Kanon 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego mówi, że „nakazowi uczestnictwa we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest sprawowana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego”. Na tej podstawie Ksiądz Arcybiskup polecił, aby w kościołach naszej Archidiecezji wieczorna Msza św. w soboty była sprawowana z formularza niedzielnego. Zatem już od przyszłego tygodnia pierwsza Msza św. niedzielna w naszej parafii będzie sprawowana w sobotę o godz. 18.00. Do uczestnictwa w tej Mszy św. zachęcamy zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjść na Mszę św. w niedzielę.
  6. W przyszłą niedzielę przed kaplicą będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.
  7. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.