Ogłoszenia – 32 Niedziela zwykła – 2021-11-07

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 32 Niedziela zwykła – 2021-11-07

1. Obchody liturgiczne w tym tygodniu:
  • 9 listopada – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • 10 listopada – Wspomnienie św. Leona Wielkiego
  • 11 listopada – Wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny
  • 12 listopada – Wspomnienie św. Jozafata
  • 13 listopada – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski
  1. Dzisiaj w Katedrze Białostockiej rozpoczyna się Nowenna Opieki Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do udziału w nowennie nasza parafia w sposób szczególny jest zaproszona w środę, 10 listopada, na godz. 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  1. W przyszłą niedzielę przed kaplicą będą zbierane ofiary do puszek na Kościół prześladowany.
  1. Penitencjaria Apostolska pozwoliła i w tym roku, ze względu na trwającą pandemię oraz bezpieczeństwo wiernych, uzyskać odpust zupełny za zmarłych nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada, ale w dowolnie wybrane osiem dni całego miesiąca listopada.