Ogłoszenia 1 Niedziela Wielkiego Postu – 2017-03-05

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia 1 Niedziela Wielkiego Postu – 2017-03-05

• W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej i ich rodzicami.
  • Przed kaplicą są rozdawane skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności możemy do nich składać zaoszczędzone pieniądze, które zostaną przekazane na Caritas.
  • Przed kaplicą można nabyć nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia”
  • Dziękujemy małżeństwom z Domowego Kościoła, które przez całą niedzielę głosiły świadectwa. Małżeństwa zainteresowane tą wspólnotą zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę 12 III po Mszy św wieczornej na plebanię.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    Drogi Krzyżowe – piątki o godz. 17.15
    Drogi Krzyżowe dla dzieci – czwartki o godz. 16.30
    Gorzkie Żale – środy i soboty po mszy o godz. 18.00 oraz niedziele po mszy o godz. 9.00
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 2, 3 i 4 kwietnia.
  • W czasie Wielkiego Postu w dni powszednie oprócz piątków, o godz. 17.00 będzie wystawiany Najświętszy Sakrament. Natomiast w piątki wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało od wieczornej mszy św. do godz. 20.00. W tym czasie będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Spotkanie kandydatów do ministrantów od 1 kl. SP w sobotę o 9:00.