Ogłoszenia – 1 niedziela Adwentu – 2019-12-01

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 1 niedziela Adwentu – 2019-12-01

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Godziny Świętej.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to Dzień Wieczystej Adoracji. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w godzinach od godz. 13.30 do 18.00. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  5. Msze św. roratnie będą odprawiane w soboty i niedziele o godz. 7.00 oraz w środy o godz. 18.00. W środy w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież z wykonanymi przez siebie lampionami.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas VI, VII i VIII przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Natomiast w czasie Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.
  7. W Adwencie w każdy piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 13, 14 i 15 grudnia.
  9. Opłatki będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. Jeżeli są komuś potrzebne już teraz, prosimy przyjść do zakrystii.
  10. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy 28 grudnia. Porządek kolędy znajduje się w gablocie przed kaplicą oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  11. Zachęcamy do nabywania książeczek „Słowo na każdy dzień” na 2020 rok. Cena 10 zł.
  12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie.
  13. W związku z rozpoczynającym się trzyletnim programem duszpasterskim poświęconym Eucharystii wznawiamy w naszej parafii codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiany we wszystkie dni powszednie od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. O czuwanie z Jezusem Eucharystycznym prosimy następujące grupy:
  • poniedziałki – Wspólnota Gloriosa Trinita i Koło Żywego Różańca św. Rafała Kalinowskiego
  • wtorki – Wspólnota Modlitewna Matki Bożej Fatimskiej i Koło Żywego Różańca św. Moniki
  • środy – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Koło Żywego Różańca Matki Bożej Fatimskiej
  • czwartki – Wspólnota Modlitewna Matki Bożej Fatimskiej i Koło Żywego Różańca św. Jana Pawła II
  • piątki – Apostolstwo Dobrej Śmierci i Koło Żywego Różańca Najświętszego Serca Jezusa
  • soboty – Domowy Kościół i Koło Żywego Różańca św. Maksymiliana