Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

Jutro II Dzień Zielonych Świąt . Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 .

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej

W dniach 21-23 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.  Zapisy u ks. Adama

W tygodniu wspominamy:

11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby

13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Również 13 czerwca – Dzień Fatimski. O godz.. 18.00 Msza św. i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej po alejkach cmentarza. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.

14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

W następną  niedzielę  taca będzie przeznaczone na parafialne remonty i budowę dzwonnicy .

Są jeszcze miejsca  na pielgrzymkę do : Bratysława – Budapeszt- Wiedeń dniach 12-17 lipca ( autokarowa) – koszt 1290 zł. , chętnych prosimy o zapisywanie się do 15 czerwca. .

Próba sypania kwiatków dla dziewczynek przed procesją Bożego Ciała w piątek o godz. 17.00 . Prosimy o przygotowanie kwiatków do sypania i przekazanie Panu Kościelnemu.

Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na *38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu.* Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca b.r..

W dniu dzisiejszym  po każdej Mszy Świętej przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra.