Niedziela Palmowa – 25.03.2018

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – Niedziela Palmowa – 25.03.2018

Dzisiaj zakończyliśmy akcję Caritas tzw. „Jałmużnę Wielkopostną”. Za wszystkie ofiary, które złożyliście do koszyczka serdecznie dziękujemy, a w ten sposób pomożemy ludziom potrzebującym z naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek.  Msza Święta Krzyżma pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, w czasie której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia i poświęcone zostaną Oleje święte, będzie sprawowana w Wielki Czwartek, 29 marca br., o godz. 9.00 w Katedrze białostockiej. W tej uroczystej Mszy św. biorą udział wszyscy ministranci z całej naszej Archidiecezji.

Godzina Czytań i Jutrznia pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity będą sprawowane w Wielki Piątek, 30 marca  i w Wielką Sobotę, 31 marca., o godz. 9.00 w Katedrze białostockiej.

W naszym kościele Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Do obrzędu umycia nóg wyznaczonych jest 12 mężczyzn z Rady Parafialnej.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu aż do północy. Adorują poszczególne grupy.

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św., a nabożeństwo adoracji Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeni Liturgii Wielkiego Piątku, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie trwała adoracja do północy (adorują poszczególne grupy).

Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.

Również w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia i trwać będzie przez 9 dni, aż do Święta Miłosierdzia Bożego, codziennie od godz. 17.20, a w Wielką Sobotę o godz. 18.20.

W Wielką Sobotę Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Po zakończeniu Mszy św. zostanie wznowiona adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, która będzie trwała całą noc, aż do Rezurekcji.

W Wielką Sobotę przynosimy świece w celu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Przez cały dzień w Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny, od godz. 10.00 do 17.00, co pół godziny.

Zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, zgodnie z naszą polską tradycją.

Prosimy katechetów o zorganizowanie adoracji Najświętszego Sakramentu przez dzieci w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Wszystkich parafian zachęcamy, aby znaleźli chwilę czasu w tych dniach i przyszli adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 z rana Rezurekcja i procesja rezurekcyjna, 3 razy dookoła kościoła. Prosimy wszystkich do czynnego udziału w tej procesji, szczególnie dzieci, a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.15, 11.00 i 12.15. Nie będzie Mszy św. po obiedzie o godz. 16.00 i 18.00.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie młodzieży klas VI przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Przed kościołem ministranci rozprowadzają liście palmowe, z których dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.

Bóg zapłać Panu Prezydentowi Adamowi Polińskiemu za rozpatrzenie prośby księdza Proboszcza, związanej z trwającą budową obwodnicy, dotyczącej uwzględnienia dodatkowego przejścia na ul. Ks. J. Popiełuszki, w celu dogodniejszego dojścia naszym parafianom do kościoła.