Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

Niedziela Palmowa – 05.04.2020
  • Triduum Paschalne to liturgia w Wielki Czwartek, Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym kościele będzie celebrowana bez udziału wiernych. Będą na niej kapłani i kilku ministrantów. Cała liturgia z naszego kościoła będzie transmitowana, więc będziemy mogli w niej uczestniczyć korzystając z przekazu medialnego.
  • Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18. W tym roku nie ma Ołtarza Wystawienia tzw. Ciemnicy. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 15.00; po liturgii będzie możliwość przyjścia do kościoła, aby adorować krzyż poprzez skłon lub przyklęknięcie do godz. 21.00; prosimy, aby to była bardzo krótka adoracja, aby dać szansę innym osobom, które będą chciały oddać cześć krzyżowi. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 rozpocznie się adoracja przy GROBIE PAŃSKIM do godz. 17.30. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy Świętej rozpocznie się tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 24.00.
  • Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku ten obrzęd odbędzie się w każdym domu tuż przed śniadaniem. Modlitwę błogosławieństwa poprowadzi głowa rodziny. Tekst obrzędu podany jest na naszej stronie internetowej, oraz wydrukowany do wzięcia w świątyni.
  • W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00,  9.30, 11.30. Wszystkie Msze św. będą transmitowane.
  • W poniedziałek wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.
  • We wtorek  o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.
  • Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup przedłuża do 19 kwietnia udzieloną dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Dlatego korzystajmy ze Mszy Św. poprzez środki społecznego przekazu.
  • Pamiętajmy, że spowiedź i komunię św. wielkanocną należy odbyć do Uroczystości Trójcy Świętej. Mamy więc czas do 7 czerwca. Przełóżmy więc uczestnictwo w tych dwóch sakramentach na czas po Wielkanocy, kiedy ustaną obostrzenia odnośnie do wychodzenia z domu. W wyjątkowych przypadkach możemy skorzystać z sakramentu pokuty jeszcze od poniedziałku do środy  w godzinach 10.00 – 11.00, 16. 30 – 17.30. Spowiedź będzie odbywać się z boku kościoła  za oszklenie . Po spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii św.
  • W naszej parafii w okresie wielkanocnym 30 maja, w sobotę odbędzie się dzień skupienia z nabożeństwem pokutnym i indywidualną spowiedzią.
  • Dziękujemy Wam, drodzy Parafianie za modlitwę, różne formy pomocy również za ofiary indywidualne składane na potrzeby naszego Kościoła. Z nadzieją i ufnością zawierzajmy Bogu i Matce Miłosierdzia całą naszą wspólnotę parafialną, Ojczyznę i cały świat.

Artykuł Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.