Niedziela Najświętszej Trójcy 22.05.2016

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – Niedziela Najświętszej Trójcy 22.05.2016

Trójcy Najświętszej naszą cześć Śpiewamy sercem całym. Miłości hołd Jej chcemy nieść I głosić słowa chwały.
[pieśń Trójcy Najświętszej]

Niedziela Najświętszej Trójcy
22 maja  2016

26 maja, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. To specjalny czas zamanifestowania naszej wiary w Chrystusa na ulicach naszych miast i osiedli. Porządek mszy w tym dniu jest następujący: 8 rano, 10 z procesją,  wieczorem o 18:00.  W tym dniu nie ma mszy o 12 w południe.

Plan procesji w Boże Ciało jest następujący:

I Ołtarz,
Przy krzyżu parafialnym, skrzyżowanie ulicy Kruczkowskiego i Staffa, przygotowują mieszkańcy tych ulic, odpowiedzialni panowie : Ludwik Kamieński i Kazimierz Zdanuczyk

II Ołtarz
Przy „Orliku”, przygotowują mieszkańcy ulicy Kruczkowskiego. Odpowiedzialni panowie: Marian Łupiński i Bogdan Prokopczyk

III Ołtarz
Przy bloku nr 3 na ulicy Tarasiuka, przygotowują mieszkańcy ulicy Tarasiuka, odpowiedzialny pan Stefan Kozłowski

IV Ołtarz
Przy krzyżu na posesji pana Józefa Kuprewicza, przygotowują mieszkańcy ulicy Zambrowskiej, odpowiedzialni pan Józef i Ojcowie i Bracia z Domu Zakonnego SVD

Zakończenie procesji z uroczystym odśpiewaniem „Te Deum”, odbędzie się przy czwartym ołtarzu, nie będziemy już wracać do kościoła. Bardzo gorąco zapraszam do włączenia się w przygotowanie tej uroczystości. Już teraz wszystkim dziękuje za wszelaką pomoc.