Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca

W tym roku, w Kościele Powszechnym obchodzimy jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas tych objawień Maryja prosiła o modlitwę wynagradzającą za grzechy całego świata, które ranią Serce Jej i Jezusa. Dlatego chcemy jako wspólnota parafialna wypełnić prośbę Maryi i celebrować nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża prosiła, aby przez pięć I-szych sobót miesiąca:
* wyspowiadać się (spowiedź może być w okolicy I soboty);
* przyjąć Komunię Świętą;
* odmówić jedną część różańca;
* odprawić 15-minutowe rozmyślanie nad jedną z tajemnic różańcowych;
Maryja obiecała, że „będzie towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia duszom, które będą odprawiały to nabożeństwo”.
Nabożeństwa te będziemy odprawiali w naszej Parafii w I soboty miesiąca o godz. 17:00. Prosimy wszystkich Parafian, by odpowiedzieć otwartym sercem na prośbę Matki Bożej.
Nie bądźmy obojętni na prośbę Matki!