Msza św. na rozpoczęcie diecezjalnego etapu Synodu

Informacja pobrana z parafiachk.bialystok.pl – Msza św. na rozpoczęcie diecezjalnego etapu Synodu

Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, odbędzie się w niedzielę, 17 października br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zwieńczeniem Synodu będzie celebracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.