Listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – Listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych

Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich, ale również o zatroszczenie się o mogiły bezimienne i przez nikogo nie nawiedzane.

Prosimy o zachowanie porządku i czystości na cmentarzu, i nie zapominanie, że jest to miejsce poświęcone.

Niech pamięć o zmarłych będzie wyrażana nie tylko w zewnętrznej formie: poprzez postawienie kwiatów, zapalenie zniczy, ale także w formie duchowej: poprzez modlitwę, uczestnictwo w Nabożeństwach za zmarłych czy ofiarowanie w ich intencji Mszy św.

Duchowego daru zmarłym nic nie może zastąpić!

W dniach: 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej. Warunki otrzymania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego, stan łaski.