Koncert kolęd ostatniej Szansy 2020

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Koncert kolęd ostatniej Szansy 2020

Co powstanie z połączenia różnorakich instrumentów od klawiszy po saksofon, wielu ludzi, którzy dzielą się wspólną pasją do muzyki i śpiewu, oraz tematyki bożonarodzeniowej? Nie wiem, choć się domyślam :).

Dzisiejszej niedzieli po Mszy św. o godz. 9.30 odbył się kończący definitywnie Okres Bożego Narodzenia koncert kolęd i pastorałek. Obok siebie stanęły: Schola Dziecięca i Schola św. Charbela pod batutą Pani Organistki. Nasze uszy nie mogły się nadziwić, iż znane nam przecież, osłuchane już utwory mogą zabrzmieć w tak wyrafinowany i niespotykany sposób.

Dzieci bujały się i tańczyły w rytm zwiewnie płynąc dźwięków, a starsza widownia z nieskrywanym zachwytem włączała się w śpiew kolejnych kolęd i pastorałek. Świąteczna atmosfera udzieliła się również ks. Proboszczowi, który jak prawdziwy gospodarz poprowadził koncert zagrzewając publikę do kolejnych śpiewów, jak i dzieląc się ciekawostkami i wesołymi historyjkami nawiązującymi do kolejnych utworów.

I tak oto w atmosferze radości pożegnaliśmy choinki, żłóbek i Okres Bożego Narodzenia. Weszliśmy pełną parą w Okres Zwykły, a przed nami karnawał, Tłusty Czwartek i mnóstwo zabawy przed okresem Wielkiego Postu. Nie zmarnujmy tego czasu. Niech radość dzisiejszego potkania pozostanie jak najdłużej i udziela się w naszych rodzinach :)!

[See image gallery at wszystkichswietych.archibial.pl]

Artykuł Koncert kolęd ostatniej Szansy 2020 pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.