Kolęda 2022

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – Kolęda 2022

Wizyta duszpasterska – Kolęda 2022

Drodzy Parafianie!

W życiu duszpasterskim parafii ważnym elementem i szansą na obecność, spotkanie, wzajemne słuchanie i zrozumienie jest Wizyta Duszpasterska zwana kolędą. Spotkania osobiste są konieczne dla wzajemnego poznania się i zrozumienia.

W związku z decyzją ks. Abp Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego, która jest związana ze stanem epidemii, w tym roku podobnie jak w ubiegłbym nie odbędzie się niestety kolęda w tradycyjnej dotychczasowej formie.

Sensem kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej jest też przede wszystkim wspólna modlitwa oraz rozmowa i kapłańskie błogosławieństwo, dlatego pomimo trudności chcemy się z Wami spotkać i towarzyszyć Wam naszą modlitwą i błogosławieństwem.

Zapraszamy Was na Msze św. w Waszej intencji. Każdego dnia będziemy się modlić za parafian z poszczególnych ulic i bloków prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i domostw. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie możliwość zabrania poświęconej wody oraz specjalnej modlitwy do odmówienia po powrocie do domu.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną życzliwość minionym roku, szczególnie, że nie był to łatwy rok. Dziękuję, że nie zapomnieliście o parafii, że traktujecie to miejsce jak swój dom, i troskę o ten dom wyrażacie. Dziękuję za nieustanne wspieranie budowy świątyni.

Szczegółowe sprawozdanie duszpasterskie i finansowe za miniony 2021 rok oraz plany na najbliższy rok, tradycyjnie przekazuję Wam podczas każdej niedzielnej Mszy św. w 1 niedzielę Nowego Roku (2 stycznia 2022 r.).

Składane przy okazji wizyty duszpasterskiejofiary był i są przeogromnym wsparciem finansowym budżetu parafii. W przypadku naszej parafii przede wszystkim wsparciem budowy kościoła.

Zdaję sobie sprawę z trudności finansowych, które dotykają każdego nas w różny sposób. Wsparcie parafii w obecnej sytuacji niech dokona się wolności wyboru i na miarę Waszych możliwości.

Odpowiadając na Wasze pytania jak złożyć ewentualną ofiarę na kościół lub dla kapłana, można skorzystać z różnych dróg. W kościele po Mszach św. kolędowych przy żłóbku będzie ustawiony koszyk, do którego będzie możnazłożyć ofiarę. Gdyby ktoś chciał, aby została ona odnotowana bardzo proszę o podpisanie koperty (ofiara na budowę kościoła, adres), przelanie ofiary na konto (z dopiskiem ofiara na budowę kościoła) lub złożenie jej osobiście w kancelarii.

Ofiarę jako wyraz dobrowolnej wdzięczności za posługę kapłańską składanązwyczajowo podczas kolędy można złożyć w ten sam sposób, proszę jednak zaznaczyć, że jest to ofiara dla kapłana.

Dziękując raz jeszcze za Waszą pamięć i życzliwą troskę o sprawy parafii okazywaną w minionym roku życzę, aby wstawiennictwo Matki Boże Królowej Rodzin utwierdzało nas w naszej wierze, nadziei i miłości.

Wasz ksiądz Proboszcz

MSZE ŚW. KOLĘDOWE W INT. PARAFIAN

10 stycznia: poniedziałek – Msza św. godz. 19:00

W int. mieszkańców z ul. Pietkiewicza 1, 3, 5, 7