Informacja pobrana z bialystok.tradycjakatolicka.pl – Kazanie na piątym spotkaniu Szkoły Maryi – ks. Rafał Pokrywiński – 13 maja 2017 r.

TAJEMNICA WIELKOŚCI NMP.

//www.youtube.com/watch?v=WEC4IPfq-ko

LEKCJA:
Księga Syracydesa.
Syr 24,23-31

Jako krzew winny wydałam wdzięczną woń, a kwiaty moje owocem czci i godności. Jam matką Pięknej miłości i bojaźni, i rozeznania, i świętej nadziei. We mnie łaska wszelkiej drogi i prawdy, we mnie cała nadzieja życia i cnoty. Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy mnie pragniecie, i na- pełnijcie się owocami moimi. Duch mój bowiem słodszy jest nad miód, a dziedzictwo moje nad plaster miodu. Pamięć moja na wieczne pokolenia. Którzy mnie pożywają, nadal mnie będą łaknąć, a którzy mnie piją, nadal będą mnie pragnąć. Kto mnie słucha, nie będzie zawstydzon, a którzy przeze mnie działają – nie zgrzeszą. Którzy mnie objaśniają, posiądą żywot wieczny.

EWANGELIA:
Według św. Jana.
J 19,25-27

Onego czasu: Pod krzyżem Jezusowym stała Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria Kleofasowa, oraz Maria Magdalena. Gdy więc Jezus ujrzał Matkę i ucznia, którego miłował, stojącego obok, rzekł do Matki swojej: «Niewiasto, oto syn Twój!» Potem rzekł uczniowi: «Oto Matka twoja!» I od onej godziny wziął ją uczeń pod swoją opiekę.