IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

13 marca – V Rocznica wyboru papieża Franciszka. Modlimy się za Ojca Świętego.

W następną niedzielę 18 marca rozpoczynamy  nasze parafialne rekolekcje wielkopostne , Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30 z  drogą krzyżową dla dorosłych,  11.30 z  drogą Krzyżową dla dzieci,  13,00  i 18.00,  17. 30 Gorzkie żale.

W poniedziałek , 19 marca , Msze św. z nauką rekolekcyjną i spowiedź. o godz. 7.00, 9.30   i 18.00;

W wtorek 20 marca , Msze św. z nauką rekolekcyjną i spowiedź. o godz. 7.00, 9.30  i 18.00; zakończenie rekolekcji.

Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Rudnicki salezjanin z Różanegostoku.

Kierujemy serdeczną prośbę do naszych parafian, aby w tych dniach włączyli się czynnie w nauki rekolekcyjne, skorzystali ze spowiedzi i nie odkładali tego obowiązku na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Rekolekcje dla dzieci  młodzieży w dniach  19-22 marca. .

Odwiedziny chorych w naszej parafii będą w wielki wtorek 27 marca  od godz. 10.00 i od godz. 15.00. Można zapisywać swoich chorych do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w zakrystii kościoła po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

MSZA ŚWIĘTA z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w niedzielę, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Przypominamy, że  sobotę 17 marca odbędzie się pokaz i nauka pisania i ozdabiania  jajek wielkanocnych . Zajęcia odbędą  się w salce pod plebanią: o godz. 13 dla dzieci  , o godz. 15.00 dla starszych. Należy ze sobą zabrać wydmuszki i szpileczkę( z główką )  z patyczkiem  lub ołówkiem .  Wosk i farby będziemy mieli przygotowane w salce. Zachęcamy do skorzystania .

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi, które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta wielkanocne. Napełnione torby samarytanki zwracany do kosza lub  do zakrystii albo  kancelarii parafialnej.

Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymki z naszej parafii: 21-22.04 do Lichenia i Niepokalanowa, 19-20 05 do Wilna i 6-14 .10  na Cypr- śladami wczesnego chrześcijaństwa. Programy pielgrzymek w gablocie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej. . Liczba miejsc jest ograniczona.

W przyszłą sobotę zapraszamy na spotkanie przed  1 Komunią św. o godz. 10 do salki przy plebanii. Spotkanie potrwa ok. 1,5 godz.