IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Informacja pobrana z parafiachk.bialystok.pl – IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do prac związanych z przygotowaniem naszego kościoła do świąt Bożego Narodzenia.

We wtorek i środę (22-23.12) adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 21.00. Potraktujmy ten czas jako okazję na bezpośrednie przygotowanie się na Boże Narodzenie.

W czwartek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze tego wieczoru. Niech spotkanie przy stole rozpocznie czytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (II rozdział Ewangelii wg. św. Łukasza), wspólna modlitwa przed posiłkiem, kolęda, wspomnijmy też tych, których nie ma pośród nas. Tego dnia Msza św. o godz. 7.00 i 16.00 (uczestnictwo w niej czyni zadość obowiązkowi Mszy św. w Boże Narodzenie).

Transmisje nabożeństw z naszego kościoła odbywają się poprzez kanał youtube: https://www.youtube.com/channel/UCeuOurU77saoPGrhc066Hsg/live

W wigilijną noc Msze św. pasterskie o 22.00 i 24.00 (transmitowane), pól godziny wcześniej będziemy śpiewać kolędy.

W pierwszy dzień Świąt Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 – transmisja (nie ma Mszy o godz. 16.00 i 18.00).

W drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny z dodatkową Mszą św. o godz. 16.00. Msza św. transmitowana o godz. 12.00.

27.12 (niedziela) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy powierzać Panu Bogu rodziny naszej parafii.

Decyzją naszego Pasterza, Abpa Tadeusza, w tym roku duszpasterskim nie będzie tradycyjnej tzw. „Kolędy”. Od 7.01 zapraszać Was będziemy na modlitwę do naszego kościoła. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

Przy wyjściu z kościoła spotkamy naszą młodzież, która rozprowadza siano na stół wigilijny. Przy tej okazji proszą o ofiary na ich chrześcijańską formację.

Ks. Kamilowi, naszemu adwentowemu rekolekcjoniście dziękujemy za posługę Słowa. Prośmy Pana, by siane w rekolekcyjne dni ziarno przyniosło w nas obfity owoc. Świąteczne ogłoszenia znajdziecie Kochani na naszej internetowej stornie i w świątecznym biuletynie. Niech wraz z naszymi życzeniami dotrze on przez Was do wszystkich naszych Parafian, którzy z różnych względów nie biorą udział w niedzielnym zgromadzeniu liturgicznym. Życzymy głębokiego przeżycia ostatnich dni adwentowych. Nie dajmy się zwieść ułudzie świata. Najważniejsze jest, by Bóg poprzez wzajemną miłość rodził się w nas. Szczęść Boże.