IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.
  • We czwartek, 24 grudnia, będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Wigilia ma charakter religijny, połączona modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i śpiewaniem kolęd. W wieczór wigilijny zgodnie z naszą polską tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu oraz pokarmów mięsnych.
  • 24 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Adam. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o dostojnym solenizancie.
  • W tym tygodniu 22 grudnia po Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Rity, 23 grudnia św. o. Pio.
  • Zapraszamy na ostatnie roraty w tym adwencie w środę o godz. 6.15.
  • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od poniedziałku do środy: rano od godz. 6:40, popołudniu od godz. 17:30.
  • W Wigilię  Msza św. o godz. 7.00. Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00 (Msza św. transmitowana), już od godz. 21.30 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd. Główna Msza św. o godz. 24.00. Od godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  • W I dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30 i 11.30 (transmitowana). Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, 13.00 i 18.00. Z racji na uroczystość oczywiście nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W II dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30 (transmitowana), 13.00 i 18.00. W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.
  • Tradycyjnie zapraszamy na III dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.
  • W przyszłą niedzielę w święto Świętej Rodziny o godz. 10.30 wspólne śpiewanie kolęd z naszymi scholami. Serdecznie zapraszamy.
  • Tegoroczna kolęda w tradycyjnej formie odwiedzin duszpasterskich została przez Księdza Arcybiskupa odwołana. Obrazki kolędowe i formularz modlitwy do odmówienia w domach, będziemy mogli otrzymać przychodząc na Mszę św. wieczorną po Nowym Roku. Zostanie też poświęcona woda, którą każdy wierny przyniesie do kościoła we własnym naczyniu, by nią pokropić swoje mieszkania. Na dany dzień będą zapraszani mieszkańcy poszczególnych bloków i ulic. Rozkład tej zmodyfikowanej formy kolędy zostanie wywieszony już w następną niedzielę w przedsionku kościoła a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i będziemy podawać w ogłoszeniach parafialnych.
  • W związku z tym , że nie ma tradycyjnej kolędy,  Msza św. wieczorna w styczniu  będzie odprawiana o godz. 18.00. Intencje zapisane na godz. 15.00 zostają przeniesione na Mszę wieczorną.
  • Ksiądz Proboszcz podaje do wiadomości, że w roku 2021 planowane są następujące prace  na rzecz naszego kościoła:
    – wykonanie ławek  za oszkleniem kościoła (będą takie same jak w kościele),
    – wykonanie  barokowych drewnianych konfesjonałów,
    – wykonanie barokowej chrzcielnicy.
    Koszt tych prac wynosi 165 tyś. zł.
  • Ofiary na wyżej wymienione cele, będzie można składać w kancelarii parafialnej, na konto parafialne czy  tez w czasie Mszy św. wieczornej odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych bloków i ulic.
  • W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny, świece, sianko na stół wigilijny, kalendarze i płyty z piosenkami naszego ks. Adama w cenie 20 zł., z których dochód przeznaczony na dzieło ewangelizacji.

Artykuł IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.