III Niedziela Wielkiego Postu 15 marzec 2020

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – III Niedziela Wielkiego Postu 15 marzec 2020

Cytat tygodnia:
Naucz mnie, Panie, jak mam Cię szukać, i ukaż się poszukującemu. Bo nie mogę cię szukać, jeżeli mnie nie pouczysz, ani Cię znaleźć, jeżeli się nie ukażesz. Obym Cię szukał swym pragnieniem, obym Cię pragnął, szukając, obym Cię znalazł, miłując, a miłował, znajdując.
[św. Anzelm]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 15 marzec 2020

• W czasie szczególnego zagrożenia, zgodnie ze zwyczajem i tradycją Kościoła zachęcam wiernych do gorliwej modlitwy, prosząc w niej o oddalenie grozy epidemii.
    • W naszym kościele msze święte, nabożeństwa będą się odbywały tak jak dotychczas.
    • Po każdej mszy świętej będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc i miłosierdzie Boga nad nami.
    • Zgodnie z zaleceniem Komisji Episkopatu, osoby starsze i schorowane nie muszą uczestniczyć w niedzielnej
       mszy świętej.

• W kościele można przyjmować Pana Jezusa na rękę. A znak pokoju przekazywać przez skłon głowy, nie musi
      być podanie ręki

• W czasie spowiedzi, nie ma obowiązku całowania stuły, wystarczy powiedzieć, „Bóg zapłać”.
    • Wyjątkowo w tym roku, nie będzie rekolekcji wielkopostnych, które miały być w tym tygodniu.
      Z sakramentu pokuty można korzystać w każdym czasie, szczególnie przez Wielkim Tygodniem będzie więcej
      kapłanów aby służyć sakramentem pojednania.

• Planowane są trzydniowe rekolekcje w czasie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, 18,19.20 kwietnia.