II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020r.

1/ Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzymy, abyście Drogie Panie były darzone wielkim szacunkiem. Bądźcie zawsze bardzo mądre, szczere i miłe, a ideałem Waszym niech będą święte kobiety.
2/ Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom z klas III, dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30.
3/ Dziś taca na AWSD w Białymstoku, a do puszek przed kościołem na misje.
4/ Przypominamy kandydatom do Pierwszej Komunii św. i do bierzmowania o uczestnictwie w nabożeństwie tj. Gorzkie Żale w środy po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00; Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 i w soboty o 17.30.
5/ Dziękuję paniom z KŻR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła. Zapraszam chętne osoby do sprzątania w przyszłą sobotę.
6/ Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
7/ Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca. Rozpoczęcie o godz. 16.30 – przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej. Msza św. o godz. 18.00 – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa.
8/ Zachęcam do lektury „ Dróg Miłosierdzia”.
9/ Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u,
inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Jego credo życiowe brzmiało: ” nie zbijaj nigdy nikogo”. Film ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego nie bylibyśmy wolnym krajem. Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Jan Paweł II, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, także ks. Jan Zieja bohater filmu oraz wielu kapłanów, o których nawet nie wiemy. Film został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów
Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.