II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2023 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2023 r.

1/ Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – o duchowe owoce Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych.
2/ Dziś gościmy w naszym kościele Duet „Pełnia” panią Jadwigę Bogdanowicz i pana Anatola Łazarczuka z parafii pw. św. Szymona i Heleny z Mińska.
3/ Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji, a do puszki na Misje.
4/ Międzynarodowy Dzień Kobiet – 8 marca (środa). Zapraszamy kobiety i mężczyzn do kościoła na wspólną modlitwę za nasze niewiasty.
5/ Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą na Ołtarz w Katedrze Białostockiej dedykowany MB Miłosierdzia.
6/ W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne uczniów klas III. przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej, po Mszy św. o godz. 11.30.
7/ Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Miłość pomimo…” wygłosi ks. Dominik Budzicki. W piątek po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali za Katedrą.
8/ Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
9/ W ramach wieczoru poświęconego św. Tomaszowi z Akwinu Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na otwarty wykład nt. „Systemy inteligentne i ich miejsce we Wszechświecie”. Wygłosi go prof. dr hab. Robert Poczobut. Wydarzenie odbędzie się 7 marca br. o godz. 16:30 w AWSD w Białymstoku, ul .Warszawska 46. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.
10/ Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia. Rozpoczną się w piątek 10 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.
11/ Żłobek Familijny, Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER zapraszają rodziców zainteresowanych spersonalizowaną edukacją i wartościowym wychowaniem dzieci do poznania oferty placówek zawartej na stronie www.ster.bialystok.pl. Dni otwarte szkoły 16 i 23 marca. Zapraszamy!