II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

II Niedziela Adwentu- 8.12.2019 r.

• W następną niedzielę rozpoczynamy  w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które  poprowadzi ks. Andrzej Dębski. W niedziele Msze św. o godz. 7.30, 9.30 , 11.30 dla dzieci, 13.00 i  o godz. 18.00 . W poniedziałek 16 grudnia  Msze św. o godz. 7.00, 9.30 , 18.00, a o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. W wtorek 17 grudnia Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 18.00, a o godz. 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn. Zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje, by jak najlepiej  przygotować się do Świat Boże Narodzenia.
  • Dzisiaj  przed kościołem są zbierane  ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  • W dniu dzisiejszym od godz. 12.00 do 13.00 wypada godzina łaski. W tym czasie można indywidualnie pomodlić się w salce pod kościołem  przed figurą Matki Bożej. Zapraszamy.

W tygodniu wspominamy:

• 10 grudnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
  • 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy.
  • 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny . Można także nabyć kalendarz jubileuszowy z naszej parafii na rok 2020 za dobrowolną ofiarę  przeznaczona na nowe dzwony. Bóg zapłać ks. Konradowi za wykonanie tych kalendarzy.
  • W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa o godz. 11.30 . Serdecznie zapraszamy.
  • W okresie Adwentu są odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30 ( 20 minut wcześniej o 6.10 śpiewane godzinki) .
  • Odwiedziny chorych z naszej parafii w piątek , 20 grudnia, od godz. 9.00 i od godz. 15.00. Już od dzisiaj można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
  • Bóg zapłać za wszelka pomoc i słodycze dla dzieci niepełnosprawnych. W najbliższy czwartek o godz. 10.00  organizujemy  spotkanie opłatkowe w Dworze Czarneckich w Porosłach dla osób niepełnosprawnych. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Osoby niepełnosprawne zapraszamy wraz z rodzicami. Mamy już zapisanych  prawie 300 osób. Zapraszamy  również na bal karnawałowy osoby niepełnosprawne 12 lutego od godz. 10.00 w restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42 – pułku.
  • Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego są jeszcze do wzięcia  „torby samarytanki” na  artykuły spożywcze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom na Święta Bożego Narodzenia.
  • W następną  niedzielę taca przeznaczona na wykończenie dzwonnicy.
  • W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 13.00 spotkanie młodzieży klas VI  przygotowujących się do bierzmowania (spotkanie w Kościele). O godzinie 17.00 spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania.
  • Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na wyjazd na narty w dniach 18-25 stycznia i pielgrzymkę do Medziugorje, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii w dniach 16-26 lipca . Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w kancelarii.
  • W następną niedziele po każdej Mszy św. przed kościołem  s. Anna Beniamina Jurkiewicz – nazaretanka pracująca w Togliatti- Rosja, będzie zbierała ofiary do puszek na budowę kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Artykuł II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.