II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00. Intencja dla KŻR – Modlitwa o pokój na Ukrainie.
2/ Dziś taca na Kurię,a przed kościołem do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
3/ Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Godzina łaski od 12.00
4/ Msze św. „Roratnie” o godz. 6.30 /od poniedziałku do piątku/ , a w soboty o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich wiernych do udziału. Prosimy o przychodzenie do kościoła z lampionami.
5/ Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać u pana Tomasza – naszego organisty. Ofiara za opłatki to wdzięczność za Jego posługę w parafii. ”Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7)
6/ Zachęcamy do nabywania świece „Caritas” – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża – 25 zł, mała – 15 zł.
7/ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w przyszłą sobotę 10 XII od godz. 9.30.
8/ Za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
9/ W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
10/ Za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów zawiązanych z funkcjonowaniem kościoła i plebanii.
11/ Kolęda w tym tygodniu w Sielachowskich, od godz. 16.30. Początek od szosy augustowskiej w kierunku Osowicz.

5 XII (poniedziałek) – od p. Dudowiczów nr 10 do p. Szarkowskiej nr 28
6 XII (wtorek) – domy bliźniaki nr 33, 33a i kolejne
7 XII (środa) – od p. Wieczerzyńskich nr 40a, do p. Carykiewiczów nr 54
8 XII (czwartek) – od p. Stanisławy Sielachowskiej nr 56 do p. Półkośników nr 65
10 XII (sobota) od godz. 10.00 od p. Guziejków nr 67 do p. Bołtryków nr 86

Prosimy bardzo o poinformowanie sąsiadów o rozpoczynającej się wizycie duszpasterskiej w naszej parafii, a nowe rodziny, które zechcą przyjąć kapłana po kolędzie, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12/ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ireneusz Sławiński (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.