I Turniej Ligi Ministranckiej

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – I Turniej Ligi Ministranckiej

Skończył się pierwszy turniej Ligi Ministranckiej, którego organizacja przypadła nam w udziale. Uczestniczyły w nim 4 drużyny. My jako gospodarze, parafia św. Jadwigi, parafia św. Jerzego z Janowa oraz parafia św. Anny z Kalinówki. Już po samym losowaniu grup nasza grupa nazwana była grupą śmierci(w żargonie piłkarskim: bardzo trudna).

W pierwszym meczu po zaciętej walce pokonaliśmy zespół z Kalinówki 4:2. W kolejnym musieliśmy uznać wyższość umiejętności piłkarskich ministrantów z par. Św. Jadwigi. Bo bezbarwnym w naszym wykonaniu meczu z opuszczonymi głowami schodziliśmy z parkietu przegrywając 1:5. Trzeci nasz mecz nie był jak to w piłce często bywa meczem o honor, ale przy dobrym wyniku mogliśmy awansować dalej. Jednak finaliści z ubiegłego roku po zaciętym i bardzo dobrym meczu wygrali TYLKO 0:2. Ozdobą turnieju była bramka naszego ministranta Szymona Kundy, który pięknym strzałem z rzutu wolnego umieścił odbijając od poprzeczki futbolówkę w bramce.

W tym miejscu trzeba podziękować tym wszystkim bez, których nie udało by się nam dziś wziąć udziału i zorganizować te rozgrywki. Dyrekcji Sp12 za możliwość wykorzystania hali sportowej. Panu Mariuszowi Gałczykowi, profesjonalnemu sędziemu piłkarskiemu z BLSu za sędziowanie w 6 rozegranych meczach. Państwu Przemkowi i Magdalenie Pucyk za sprzęt sportowy (bardzo mocno dziś wykorzystany). Województwo Podlaskie i Forteca Paintball Białystok za stroje piłkarskie, dzięki którym prezentowaliśmy się wyśmienicie. 14 grudnia kolejni nasi piłkarze spróbują swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami. Najstarsi udadzą się na turniej do Choroszczy, najmłodsi zaś swoje mecze rozegrają w Mońkach. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

Fotorelację z tego wydarzenia można znaleźć w naszej galerii.

Króluj nam Chryste.