I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszej świątyni.

• 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Od dzisiaj rusza akcja Caritas tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek. Złożone ofiary przyniesiemy w kopertach w Niedzielę Palmową, jako dar swego serca, aby w ten sposób wspomóc potrzebujących seniorów z naszej parafii.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się dla dzieci w dniach od 14-16 marca (środa, czwartek, piątek). 14 i 15 marca (środa i czwartek) o godz. 9.15 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci klas 0-III. O godz. 10.30 Msza św. dla klas IV-VII i Prywatnego Gimnazjum oraz spowiedź. W piątek 16 marca o godz. 10.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci oraz Msza św. o godz. 11.00.

Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Wojciech Kaplica.

Rekolekcje dla dorosłych odbędą się od 16-18 marca (piątek, sobota, niedziela).

W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00. W czasie rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiona o godz. 17.15. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.00, 9.15, 11.00, 12.15, 16.00 i 18.00 i zakończenie rekolekcji.

Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. Kazimierz Fiedorowicz.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

Tradycyjnie za ławkami jest wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny pragnie zaprosić na święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. W związku z tym zwraca się z prośba do rodzin i osób, które chciałby przyjąć do swoich domów czas świat gości z młodych Polaków z Litwy. Przyjazd dzieci zaplanowany jest na środę 28.03, a odjazd na środę 4.04. Chęć przyjęcia gości można zgłaszać do 19.02 drogą mailową, pisząc na adres otwartydom@gmail.com lub dzwoniąc pod numer tel. 695629678. Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02 o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawna Berlinga).

Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji na wiele kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku. Wiąże się to z wpłaceniem zaliczki wysokości 3000 zł. Całość kosztów uczestnictwa w ŚDM w Panamie to 8500 zł od osoby. Sugerowany wiek uczestników Światowych Dni Młodzieży to przedział od 18 do 35 roku życia. Uwaga: Nie będzie możliwości dopisania się na wyjazd w późniejszym terminie. Zapisy przyjmuje duszpasterz młodzieży Archidiecezji Białostockiej – Ks. Rafał Arciszewski (tel. 604557740, e-mail: xr.arciszewski@gmail.com). Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Betania oraz na plakatach.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 19 – 21 lutego o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. „Duch Święty namaścił mnie i posłał, abym głosił dobrą nowinę” poprowadzi ks. Jan Bielski, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.