I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

Od dzisiaj rusza akcja „Caritas” tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek,  które następnie przyniesiemy w kopertach do kościoła w Niedzielę Palmową,  jako dar naszego serca, by w ten sposób przyjść z pomocą biednym, chorym i potrzebującym rodzinom. Skarbonki można wziąć ze stolika za ławkami.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę ,w środę  i sobotę o godz. 17.30.

„Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Tradycyjnie za ławkami jest wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji na wiele kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku.  Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Betania oraz na plakatach.

W następną  niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.

W sobotę 24 lutego o godz. 16.00 spotkanie  KŻR w salce na plebanii.

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym dzień 23 lutego br. w Archidiecezji Białostockiej był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

W następną niedzielę w naszej parafii będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc. Po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.

W poniedziałek po Mszy św. o godz.  18 zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymki z naszej parafii: 21-22.04 do Lichenia i Niepokalanowa, 9-10 .06 do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego i 6-14 .10  na Cypr- śladami wczesnego chrześcijaństwa. Programy pielgrzymek w gablocie w przedsionku kościoła.

W czwartek 22.02 kolejne spotkanie młodzież przygotowującej się do bierzmowania w ramach Kursu ALFA.