I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu- 1.12.2019 r.

• Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie na pokrycie części kosztów budowy dzwonnicy .

W tym tygodniu obchodzimy:

• 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • 4 grudnia -wspomnienie św. Barbary, Patronki Górników.
  • 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa słynącego z dzieł miłosierdzia.
  • 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W następną niedziele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.

W tym tygodniu wypada :

• Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i po różańcu o godz. 18.00  .
  • Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  po Mszy św. o godz. 6.30 i  po różańcu o godz. 18.00.
  • W środę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie adwentowe  radę duszpasterska naszej parafii.
  • W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30.
  • W  niedzielę 8 grudnia na Mszę św. o godz. 11.30 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj z prezentami. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.
  • W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  • Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia. Napełnione torby samarytanki zwracany do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Nasza Parafia Wszystkich Świętych jak co roku organizuje spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, które odbędzie w czwartek   12 grudnia  o godz. 10.00 w Dworze Czarneckich w Porosłach. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Osoby niepełnosprawne zapraszamy wraz z rodzicami.
  • Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Polecamy artykuły o postaciach, które liturgia przedstawia nam jako przewodników na Adwent: proroka Izajasza, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa i Maryję. Zachęcamy do lektury wywiadu z jezuitą o. Pawłem Buckim na temat Świąt Bożego Narodzenia. Proponujemy również materiały o adwentowych postawach i o świętowaniu. Rodzicom polecamy wywiad na temat buntu nastolatków. Zachęcamy do przeczytania listu przysłanego przez misjonarza z Kuby. W stałych rubrykach znajdziemy wiele ciekawych materiałów dotyczących różnych dziedzin, np.: biblijne, historyczne, muzyczne, filmowe.
  • Osoby, które są nowymi mieszkańcami na terenie naszej parafii proszone są o zapisanie się do parafii po każdej Mszy św. w zakrystii lub w godzinach pracy kancelarii, w dni powszednie od 8.00 do 9.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy o to także tych, którzy wprawdzie mieszkają już od dawna, ale tego jeszcze nie uczynili.
  • W następną niedziele po Mszy o godz. 13.00 spotkanie młodzieży klas VI  przygotowujących się do bierzmowania ( spotkanie w Kościele) . O godzinie 17.00 spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania
  • We czwartek zapraszamy na spotkanie KŻR po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Po tym spotkaniu odbędzie się jeszcze spotkanie zelatorów  na plebanii.
  • Dziś o godz. 19 zapraszamy na spotkanie biblijne w salce przy plebanii  pt. „Co Biblia mówi o końcu świata?”
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w salce pod kościołem przygotowujące przed zawierzeniem Maryi. Zawierzenie będzie miało miejsce za tydzień w niedzielę, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszy św. o godz. 9.30. Następne spotkanie przed I Komunią św. odbędzie  się 15 grudnia w niedzielę o godz. 10.45.

Artykuł I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r. pochodzi z serwisu Parafia pw. Wszystkich Świętych Białystok.