Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

DSC_3484-2„Dobrze jest dziękować Panu
Śpiewać Twojemu imieniu Najwyższy
Rano głosić łaskawość Twoją
a wierność Twoją nocami” Ps 92,2-3

Tegoroczne jesienne  spotkanie filii warszawskiej, posługujących w poszczególnych diakoniach, odbyło się w naszej archidiecezji w gościnnej parafii św. Maksymiliana Kolbego.

Podczas modlitw, konferencji i spotkań w diakoniach nasze serca i umysły pochylone wokół tematu roku: „Pragnę służyć”, utwierdzały nas o słuszności podjętej drogi – gdyż służba to nie męczeństwo własne i próba męczeństwa innych, lecz radość i rozwój własnego ducha. Mając wsparcie i wzór w Niepokalanej Jutrzence Wolności, możemy podążać śladami czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – czyniąc swoje zycie darem z siebie dla braci i sióstr.

Jan i Marcjanna Półkośnik