droga krzyżowa ulicami miasta

Informacja pobrana z mbcz.archidiecezja.net – droga krzyżowa ulicami miasta

9 kwietnia w Niedzielę Palmowa odbyła się droga krzyżowa ulicami miasta połączona z inscenizacją Misterium Męki Pańskiej. Drogę krzyżową rozpoczął ks. Jacek Ingielewicz z parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza. Pierwsza stacja rozegrała się na schodach kościoła i przedstawiała scenę skazania Jezusa przez Piłata. Następne stacje odbyły się po drodze do drugiego monieckiego kościoła. Ostatnie stacje odbyły się na schodach kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego gdzie obdarto Jezusa z szat, ukrzyżowano i złożono do grobu.

Drogę krzyżową zorganizowali ministranci (asysta seniorów) z parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach przy wsparciu ks. Dziekana Andrzeja Ziółkowskiego, Ks. Proboszcza Henryka Radziewicza i Ks. Jacka Ingielewicza. Podczas drogi krzyżowej zebrano 798 zł na Caritas. Pieniądze już zostały przekazane i wspomogą najuboższych na Święta Wielkanocne.