Diecezjalny Dzień Wspólnoty

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Diecezjalny Dzień Wspólnoty

DDW_maj 2017Kochani,
to już ostatni Dzień Wspólnoty naszej diecezji w tym roku formacyjnym. Jest to dzień, kiedy stajemy razem – wszyscy na modlitwie i wspólnym świętowaniu. Każdy jest zaproszony i nikogo nie może zabraknąć.

Odbędzie się on 14 maja 2017 roku w parafii św. Kazimierza w Zawadach. Zaczynamy o 14:00

„Diecezjalny dzień wspólnoty z jednej strony zanurza nas w Kościół lokalny, bliski nam, z drugiej – ukazuje jego bogactwo, wielość wspólnot różnego typu, to, czego może na co dzień nie mamy okazji zobaczyć, formując się w konkretnej, małej i zwykle jednorodnej wspólnocie. (…) To „zanurzenie” w Kościele lokalnym uczyło uczestników ruchu odpowiedzialności za niego – za swoją parafię i diecezję. Ksiądz Franciszek podkreślał także, iż liturgia tych spotkań powinna być przygotowana z największą starannością, aby mogła być dla wszystkich wzorem kształtowania liturgii w parafiach. (…) Te spotkania są także okazją, aby na problemy „swojego podwórka” spojrzeć z pewnej perspektywy, a może także uzyskać pomoc w ich rozwiązaniu.”