Caritas rozprowadza “Chlebki miłości”

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – Caritas rozprowadza “Chlebki miłości”

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w białostockich parafiach rozprowadzane są wielkanocne „Chlebki miłości”, które można umieścić w koszyczku ze święconką. Nabywając „Chlebek miłości” okazujemy wsparcie potrzebującym i dzielimy się chlebem z ubogimi.

Szczególnego znaczenia nabiera ten gest w Roku św. Brata Alberta, który powiedział: „Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”–przypomina ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

„Chlebki miłości” zostały wypieczone nieodpłatnie przez piekarnie “Okruszek” i PSS Społem Białystok w łącznej ilości 4,5 tysiąca sztuk, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby osób ubogich i chorych.

To nie jedyna wielkanocna akcja organizowana przez Caritas. W marcu odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności, dzięki której kilkaset rodzin otrzymało pomoc w postaci paczki żywnościowej. W okresie Wielkiego Postu rozprowadzane były skarbonki „Jałmużny wielkopostnej” oraz „Paschałki” – świeczki symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego, które zapala się w trakcie śniadania wielkanocnego.

Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia organizują uroczyste śniadanie wielkanocne 16 kwietnia 2017 o godz. 8:00 w szkole przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Zapraszamy osoby samotne i potrzebujące oraz wszystkich, którzy chcieliby spędzić ten wielkanocny poranek razem z nami.