Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny

Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny (Zjazd Katechetyczny), na który zaproszeni są wszyscy Katecheci (Panie i Panowie, Siostry i Księża) oraz Księża Proboszczowie – odpowiedzialni za katechizację parafialną i szkolną na terenie swoich parafii, odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 roku. W programie: godz. 9.30 – Msza święta w białostockiej archikatedrze pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego (wszyscy Księża zaproszeni są do koncelebry); godz. 10.30 – Konferencja w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a. Spotkanie poświęcone będzie szansom i wyzwaniom katechizacji dzieci i młodzieży w aktualnych uwarunkowaniach z uwzględnieniem roli, jaką mają do spełnienia w tym względzie katecheci i duszpasterze. Ze swoimi referatami wystąpią m.in. ks. prof. KUL dr hab. Paweł Mąkosa oraz dr Arkadiusz Durda. Szczegółowy program zostanie podany w sierpniu.