APEL DO WIERNYCH PARAFIAN ŚW. KRZYSZTOFA

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – APEL DO WIERNYCH PARAFIAN ŚW. KRZYSZTOFA

Kochani Parafianie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia! Obecnie wszyscy mieszkańcy Polski przeżywają trudny i niepewny czas. W związku z zaistniałą Pan Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w naszej Ojczyźnie stan epidemii. Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Zarządzeniu Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego z dnia 14 marca 2020 roku
Podjąłem decyzję, o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.
Z dniem 22 marca 2020r. ograniczamy do odwołania sprawowanie Eucharystii z udziałem wiernych (w dni powszednie i niedziele). Prosimy o uczestnictwo wyłącznie osoby zamawiające i najbliższą rodzinę. Motywujemy to troską o Wasze zdrowie i życie. Prosimy Was zatem o wyrozumiałość i zaufanie.
Prosimy o skorzystanie z dyspensy, której udzielił Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. poprzez środki masowego przekazu i przyjmowania Komunii Świętej Duchowej (Pragnienia).
Transmisja on-line Mszy św. oraz nabożeństw, na żywo z naszego kościoła będzie dostępna na naszej stronie internetowej pod adresem:

Oraz na naszym facebook-u, link do profilu:

Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz książek i czasopism katolickich.
Nabożeństwa Pasyjne dostępne on-line (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale).
Kancelaria parafialna : Kontakt telefoniczny 515 022 093 również e-mail redakcja@swkrzysztofbialystok.pl
W duchu Misji Kościoła i za Papieżem Franciszkiem który mówił, że „Kościół to szpital polowy dla ludzi zgnębionych i utrudzonych” dlatego jesteśmy gotowi do służby osobom starszym, chorym i umierającym udzielając Sakramentu Chorych i zanosząc Viatyk bez ograniczeń czasowych.
Służymy posługą w konfesjonale w tygodniu w godzinach 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.00, a w niedziele 9.00 – 9.30; 13.00 – 13.30; 17.00 – 17.30
Kościół będzie otwarty codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00 wyłącznie na prywatną adorację i osobiste spotkanie z Bogiem.
Prosimy o solidarność i wzajemną pomoc
Kochani! Modlimy się za Was, oddajemy Bogu i opiece Matki Bożej, św. Krzysztofa, św. Charbela i bł. ks. Michał Sopoćki. Bardzo prosimy abyście pozostali w tych dniach w domach trwając w duchowej łączności z nami o godz. 20.30 na modlitwie różańcowej.