AKCJA CARITAS „KROMKA CHLEBA”- HARMONOGRAM

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – AKCJA CARITAS „KROMKA CHLEBA”- HARMONOGRAM

W dniach 15-21 września 2019 r. w ramach akcji „Kromka chleba ” rozprowadzone zostaną „Torby Samarytanki” wśród parafian całej Archidiecezji, aby napełnione, mogły trafić do Centrum Pomocy Samarytanin   i wesprzeć najbardziej potrzebujących  w tym osoby starsze.

W dniu 20 września 2019 r.  zorganizowane zostanie  wspólne wypiekanie chleba  w  WTZ  (Warsztaty Terapii Zajęciowej) Caritas, w którym wezmą  udział pracownicy,  podopieczni  placówki oraz seniorzy. Wspólne pieczenie i degustacja chleba przez seniorów i niepełnosprawną młodzież, będzie okazją  do pogadanki na temat szacunku do chleba.

W dniach 20-21 września 2019 r. odbędzie się zbiórka żywności  w wybranych sklepach sieci Biedronka. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym poprzez Parafialne Zespoły Caritas oraz w Centrum Pomocy Samarytanin.

W dniu 22 września 2019 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  o godz.15:00 (niedziela) odbędzie się uroczysta Msza Święta na zakończenie akcji „Kromka chleba”, po której odbędzie się symboliczne dzielenie chlebem, dobrym słowem i darem bycia ze sobą.