Źródło: https://katecheza.archibial.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=890&catid=10&Itemid=103
W Gdańsku, na zakończenie 402. posiedzenia plenarnego KEP, Bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, podziękował „wszystkim nauczycielom za bardzo ważną pracę w szkole”, zwłaszcza nauczycielom religii, „którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji”.
„Dziękujemy im wszystkim, że pozostali z nami, że podjęli jedną lekcję religii. Pamiętamy też o tych, którzy stracili godzinę, stracili pracę, chcemy im też pomóc w formie prawnej” – przyznał.
„Stoimy na stanowisku, że te zmiany są bezprawne, które się dokonały” – podkreślił bp Osial, gdyż – jak przyznał – „zostały wprowadzone jednostronnie”.
„Mówienie o katechezie parafialnej w żadnym razie nie oznacza rezygnacji z lekcji religii w szkole” – zaznaczył hierarcha. „Ożywiamy działania katechetyczne w parafii, które wprowadzają więź człowieka z Panem Bogiem” – wskazał.
Źródło: KWK opoka.news (dostęp: 16.10.2025).
Zob. także: Biskupi po obradach o migracji, lekcjach religii i katechezie parafialnej oraz Komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych (źródło: episkopat.pl).