8 września – XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 8 września – XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

 1. W naszej parafii rozpoczynamy Czterdziestogodzinne nabożeństwo, które prowadzi ks. Marek Solniczek. Plan nabożeństwa znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. 
 2. W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna nieczynna.
 3. 12.09 – czwartek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do św. Joanny Beretta Molla. Zapraszamy do modlitwy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, rodziny oczekujące potomstwa i przeżywające trudności z poczęciem. W tym dniu o godz. 19:00 spotkanie wspólnoty Ezechiasz w domu parafialnym.
 4. 13.09 – piątek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją.
 5. 14.09 – sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Ze względów organizacyjnych i logistycznych nie każdy z nas będzie mógł tam być osobiście, ale będziemy mogli przeżywać ten dzień w naszej wspólnocie parafialnej i pozostać w łączności modlitewnej z tymi, którzy pod Krzyżem zawierzać będą siebie, swoje rodziny i naszą ojczyznę. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczniemy Adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 17:00, następnie  o godz. 18:00 Msza św. i droga krzyżowa, po której poświęcimy Krzyż upamiętniający pierwszy krzyż wbity w ziemię parafialną przy, którym 10 sierpnia 1997 r. została odprawiona pierwsza Msza św. Ten pierwszy krzyż wysłużony i spróchniały został zdemontowany i dzięki życzliwości naszego parafianina, który przygotował nowy krzyż, dzięki któremu będziemy mogli pielęgnować duchowe dziedzictwo historii naszej parafii. 
 6. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na wrzesień i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 7.  W przyszłą niedzielę 15 września zapraszamy dzieci klas pierwszych Szkół Podstawowych i rodziców na Mszę św. o godz. 10.30. Będzie  poświęcenie tornistrów, książek, zeszytów i wszystkich innych przyborów szkolnych dzieci klas pierwszych Szkół Podstawowych. 
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00 spotkanie ministrantów i rodziców w domu parafialnym.
 9. Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a uczące się poza naszą parafią proszeni są o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Tomaszem w celu zgłoszenia dziecka do grupy komunijnej.
 10. W ubiegłym tygodniu na fundusz budowy naszej świątyni złożyliśmy 1790 zł. Trwają prace budowlane w nowym kościele, dziękuję za modlitwę w tej intencji oraz dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła. Ofiary do puszek po Mszy św. na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Ogłoszenia i komunikaty Kurii Metropolitalnej Białostockiej – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019  r.

 1. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 14 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 15 września 2019 roku i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa. 
 3. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 14 września 2019 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. W dniach 21 – 22 września 2019 roku odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Organizujemy wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę, koszt 250 zł od osoby /nocleg, przejazd, posiłki/, zgłoszenia w parafii Ducha Świętego w Białymstoku lub telefonicznie: 507028603.
 4. Wspólnota Otwartych Serc przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku zaprasza osoby poszukujące współmałżonka i gotowe do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na spotkania w kościele pw. św. Maksymiliana w każdą trzecią sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele. 
 5. W niedzielę 22 września br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są  przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Pielgrzymka wpisuje się w program obchodów 99. rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Świętej Jadwigi w Białymstoku.  Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub tel. 516096324, ciulkin@wp.pl

Grafik dyżurów – Niedziela 08.09.2019 r. – 40-godzinne Nabożeństwo Adoracji Najśw. Sakramentu

Godz. 

Celebrans

Spowiedź

7:00

Ks. Paweł

wszyscy kapłani

9:00

Ks. Marek

Ks. Henryk

wszyscy kapłani

10:30

Ks. Tomasz

wszyscy kapłani

12:00

Ks. Daniel

Ks. Piotr

wszyscy kapłani

14:00

Ks. Adrian

wszyscy kapłani

18:00

Ks. Stanisław

wszyscy kapłani

19:30

Ks. Bogdan

wszyscy kapłani

Homilie głosi ks. Marek Solniczek


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik