6 września – XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 6 września – XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020r.

1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
    1. 06.09 – niedziela:
      • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00 – Nieszpory i procesja eucharystyczna.
      • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 14:00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych.
    2. 08.09. – wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
    3. 09.09. – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30
    4. 12.09. – sobota – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    5. 13.09. – niedziela:
      • godz. 10:30 – I komunia święta grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 12.
      • godz. 14:00 – Msza św. i spotkanie ministrantów wraz z rodzicami po Mszy św. w sali konferencyjnej w domu parafialnym.
      • godz. 17:00 – Nabożeństwo fatimskie.
  2. Spotkanie i konferencja dla osób które rozpoczęły 33-dniowe ćwiczenia duchowe Zawierzenia Jezusowi przez Maryję odbędzie się w piątek – o godz. 18:00 Msza św. i konferencja.
  3. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 580 zł. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła a przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na Grób Pański w Jerozolimie. Ofiary z dzisiejszej tacy są przeznaczone na potrzeby archidiecezji.
  4. Dziękujemy naszej parafiance za odnowienie tabernakulum. Stowarzyszeniu Rodzina na Plus dziękujemy za pomoc w zakupie ornatów oraz potrzebnych paramentów liturgicznych.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

Komunikaty i ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

1. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej się nie odbędzie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę 12 września br. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.
  2. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.
  3. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych, podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach oraz mężczyzn delegowanych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. na:
    • 6 – letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne
    • 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne
    • 2 – letnie studium teologii dla świeckich
    • roczne studium życia rodzinnego
    • roczny kurs formacji podstawowej nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 19 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

GRAFIK XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020

Godz.