6 października – XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 6 października – XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019r.

1. Dziś przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory i Procesja Eucharystyczna.

2. W październiku nabożeństwo różańcowew naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17:15. We wtorki różaniec ze szczególnym udziałem dzieci, w piątki prowadzony przez młodzież. W pozostałe dni modlitwę prowadzą poszczególne wspólnoty.  Harmonogram widnieje na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafialnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całymi rodzinami. 

3. 7 października – poniedziałek – przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy w tym dniu mężczyzn na spotkanie Różaniec Męska Sprawa – Śladami Tajemnic i wspólną modlitwę na godz. 20:00.

4. Zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o podczas której obędzie się poświęcenie i przekazanie różańców.

7 października  o godz. 18.00 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 12; 

8 października o godz. 18.00 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 16 i uczące się w szkołach poza parafią. 

5. 10 października – II czwartek miesiąca – Nowenna i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny połączone z różańcem po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy małżonków oczekujących potomstwa, starających się o poczęcie dziecka oraz narzeczonych do wspólnej modlitwy.

6. Jako wspólnota parafii uczymy się odpowiedzialności i troski za siebie. Jednym z przejawów tej troski jest modlitwa za siebie nawzajem. Dziś w sposób szczególny naszej opiece modlitewnej pragniemy powierzyć osoby młode naszej parafii przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.Przed ołtarzem są złożone kartki z imionami kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy do podjęcia duchowej opieki modlitewnej za tych młodych ludzi. Wystarczy po błogosławieństwie podejść, wziąć jedną kartkę, na której widnieje imię młodej osoby i w codziennej modlitwie do czasu przyjęcia sakramentu bierzmowania otoczyć ją swoją modlitewną pamięcią.

7. Jest czasopismo: „Gość Niedzielny” oraz nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia, który ma charakter formacyjny. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej poprzez lekturę tego czasopisma.

8. Ruch Światło-Życie, zwany oazą młodzieżową, jest wspólnotą gromadzącą ludzi młodych, głównie ze szkoły podstawowej, średniej, oraz studentów na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. Jako wspólnota oazowa naszej parafii spotykamy się w każdy piątek na wspólnej wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18Po Mszy udajemy się do sali w domu parafialnym gdzie gromadzimy się całą wspólnotą na spotkaniu które jest istotnym elementem formacji oazowej.Zapraszamy na Msze Świętą i spotkanie wszystkie osoby będące już na drodze formacji oazowej, jak i osoby nowe, które pragną dołączyć do wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii.

9. Ks. Tomasz zaprasza kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

10. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować na wypominki za zmarłych. Na stoliku za ławkami są kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 4 do 8 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, a następnie Nieszpory żałobne i Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. 

11. Dziękuję za ofiary na fundusz budowy kościoła. W minionym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 1507 zł i 33 grW przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy nowej świątyni. Ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

12. Dziękujemy za okazywaną życzliwość. Dziękujemy za przekazanie do domu parafialnego stołu do tenisa stołowego na rzecz ministrantów i młodzieży naszej parafii.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 

Ogłoszenia i komunikaty Kurii Metropolitalnej Białostockiej – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019  r.

1. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br.  W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce. 

Grafik Niedziela 06.10. 2019 r.


Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Adrian

Ks. Piotr, Ks. Henryk

9:00

Ks. Paweł

ks. Piotr, ks. Adrian

9:00

Ks. Henryk

10:30

Ks. Piotr

Ks. Paweł, ks. Adrian, ks. Henryk

12:00

Ks. Tomasz

ks. Paweł, ks. Adrian,  

12:00

Ks. Piotr

14:00

Ks. Daniel

ks. Adrian, ks. Tomasz, ks. Paweł

18:00

Ks. Tomasz

Ks. Daniel, ks. Piotr

19:30

Ks. Stanisław

Ks. Tomasz, ks. Piotr


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik