4 września – XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 4 września – XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

23 Niedziela Zwykła – 04. 09. 2022 r.

1. W tym tygodniu:

08.09. – czwartek – Święto Narodzenia NMP

Od 1 września Msze św.:

– w dni powszednie są o godz. 6:30, 7:00 i 18:00

– w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30.

Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:15 – 9:00 i 18:30 – 19:30.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witam kleryka Konrada, który jest po 5 roku seminarium i przez najbliższy rok będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Witamy w domu i życzymy owocnej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

3. 11 września w niedziele o godz. 9:30 odbędzie się pierwsze spotkanie naszej dziecięcej scholii „Niebo” a następnie posługa podczas Mszy św. o godz. 10:30.

4. Ks. Tomasz serdecznie zaprasza do wstąpienia w szeregi ministrantów. Można się zgłaszać przez cały wrzesień.

5. Dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie do Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie oraz wspólną modlitwę. Z naszej wspólnoty parafialnej pielgrzymowało ponad 200 osób. Dziękujemy za świadectwo wiary i obecność.

6. 11- 13. 09. – Niedziela – Wtorek: Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez ten czas głosząc Słowo Boże przeprowadzi nas ks. Tomasz Łapiak. Program:

Niedziela 11 września – Msze św. z homilią o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00, 19:30 – Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17:15. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski.

Poniedziałek i Wtorek – Msze św. z homilią o godz. 7:00 i 18:00. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu  w godz. 8:00 – 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 wspólna modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13 września we wtorek na zakończenie tych rekolekcji podczas Mszy św. o godz. 18:00 uroczystość  wprowadzenia do naszej świątyni relikwii pastuszków z Fatimy: św. Hiacynty i św. Franciszka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłbym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 4720 zł. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła.

8. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Otaczamy Was modlitwą

Wasi duszpasterze

W ostatni czasie z naszej wspólnoty odeszli:

Śp. Władysław Paszko l. 92

Śp. Jan Dermiaha l. 69

Śp. Milenka Pawłowicz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Białostockiej

1. W dniach 30 września – 2 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

2. Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 7 października 2022r. Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów, Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów i Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej, a także zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

3. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 roku i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Białostockiej, rozpoczynający nowy rok formacyjny, pod hasłem […],aby oczy moje były zwrócone na ołtarz, które odbędzie się w sobotę 17 września 2022 r. w parafii św. Floriana w Białymstoku.

5. ” Zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, duszpasterzy grup różańcowych i członków Żywego Różańca na dzień skupienia, który odbędzie się przy katedrze białostockiej w sobotę 10 września 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w sali nr 12, Msza św. w katedrze o godz. 12:00, zakończenie ok. godz. 14:00″.

6. „Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa na świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę- 10 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Małżonków prosimy by tradycyjnie przed Mszą Świętą ustawili się na schodach przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Zachęcamy do przyniesienia jednej róży, którą po zakończonej Eucharystii małżonkowie złożą przy Ołtarzu Matki Bożej jako znak zawierzenia siebie i swojej rodziny”.

Grafik – 23 Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Dyżur ks. Tomasz

Homilie głosi ks. Adrian