4 października – XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 4 października – XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020r.

1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
    • 04.10 – niedziela -​ Pierwsza niedziela miesiąca. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako „Niedziela św. Franciszka”. Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory eucharystyczne oraz procesja. Po procesji zapraszamy na wspólne spotkanie w domu parafialnym.
    • 05.10. – poniedziałek – ​Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii pw. Św. Faustyny na naszym osiedlu. Zachęcamy do udziału w odpuście i modlitwy. Otoczmy naszą życzliwą pamięcią modlitewną sąsiednią wspólnotę parafialną, prosząc o błogosławione owoce odpustu.
    • 07.10. – Środa – Wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 17:30 Nowenna do NMP Królowej Rodzin. O godz. 18:00 Msza św. i Akt zawierzenia Jezusowi przez Maryję po 33 dniowych rekolekcjach zawierzenia.
    • 08.10. – Czwartek – Nowenna i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny połączone z różańcem po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy małżonków oczekujących potomstwa, starających się o poczęcie dziecka oraz narzeczonych do wspólnej modlitwy.
    • Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się w dniach 11.10 – 13.10 2020 r. Niedziela – Poniedziałek – Wtorek. Poprowadzi ks. Karol Kondracikowski.
    • Nabożeństwo różańcowe. W naszej parafii modlimy się codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30. Św. Pius XI mówił: „Jeżeli pragniecie pokoju w waszych sercach, w waszych rodzinach, w waszym kraju, zbierajcie się razem każdego wieczoru i odmawiajcie Różaniec”. Wsłuchując się w tą zachętę serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
    • Wypominki – modlitwa za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, a następnie Nieszpory żałobne i Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
  2. Serdecznie zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów – Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chęć rozpoczęcia przygotowań prosimy zgłaszać do ks. Tomasza.
  3. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej.
  4. W ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców zebraliśmy 1490 zł. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Świętopietrze – potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  5. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła rodzicom dzieci I- komunijnych, którzy złożyli 750 zł. W kancelarii i na konto złożyliśmy 550 zł. Bóg zapłać.
  6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

GRAFIK XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020