3 stycznia – II Niedziela okresu Narodzenia Pańskiego – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 3 stycznia – II Niedziela okresu Narodzenia Pańskiego – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA 3.01.2021 r.

1. 3 stycznia – niedziela – I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 Wystawienie Najśw. Sakramentu i Nieszpory Eucharystyczne.
  2. 6 stycznia – środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. wg. niedzielnego porządku o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00, 19:30. W tym dniu poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą poświęconą naznaczmy drzwi naszych domów i mieszkań jako znak, że jesteśmy chrześcijanami i przyjmujemy Chrystusa do swojego domu. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na rzecz Misji.
  3. Ksiądz proboszcz po każdej Mszy św. przedstawia sprawozdanie duszpasterskie i ekonomiczne za miniony 2020 r.
  4. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na konto na fundusz budowy kościoła, w przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na budowę naszej świątyni. Dziękujemy za okazywaną życzliwość. Życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł:
Śp. Lech Mikiewicz l. 62
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach. Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebookaW niedzielę w godz. 15:00 – 18:00 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najśw. Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. co pół godziny. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.

W marcu na froncie naszej budującej się świątyni umieściliśmy słowa: Tęsknimy za Wami. Pamiętamy w modlitwie. Wasi księża. Do dnia dzisiejszego nie straciły one nic ze swej aktualności. W życiu duszpasterskim szansą na obecność, spotkanie, wzajemne słuchanie i zrozumienie jest zawsze Wizyta Duszpasterska zwana kolędą. Ta wizyta jest ważna w życiu każdej parafii i niesie ze sobą wielkie szanse ewangelizacji. Ewangelizacja dokonuje się przede wszystkim w spotkaniu osób. Spotkania osobiste są konieczne dla wzajemnego poznania się i są ważne zawsze, a w obecnym czasie izolacji i ludzkiej samotności – jeszcze ważniejsze.

W związku ze stanem epidemii, w tym roku nie odbędzie się jednak kolęda tradycyjnej dotychczasowej formie. Sensem kolędy czyli wizyty duszpasterskiej jest też przede wszystkim wspólna modlitwa oraz rozmowa i kapłańskie błogosławieństwo, dlatego pomimo trudności chcemy się z Wami spotkać i towarzyszyć Wam naszą modlitwą i błogosławieństwem.

Zapraszamy Was na Msze św. w Waszej intencji. Każdego dnia będziemy się modlić za parafian z poszczególnych ulic i bloków prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i domostw. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia lub zabrania poświęconej wody oraz specjalnej modlitwy do odmówienia po powrocie do domu.

Jeśli ktoś uzna, że takie spotkanie rodzi uzasadniony lęk i obawę przed zarażeniem prosimy ze spokojnym sumieniem podjąć taką decyzję, która da Wam poczucie bezpieczeństwa. Jest to absolutnie zrozumiałe i akceptowane. Pozostańcie wówczas w duchowej łączności z nami w tym czasie.

Dziękując Wam za pamięć i życzliwą troskę o sprawy parafii w minionym roku życzymy Wam przede wszystkim obecności i płynącej z niej bliskości. Więcej obecności Boga i bliskich w Waszym życiu i Waszej obecności przy Bogu i drugim człowieku. W bliskości możemy siebie usłyszeć, a słysząc siebie możemy siebie wzajemnie bardziej zrozumieć. Niech tej bliskości, wzajemnego słuchania i płynącego z tego zrozumienia będzie jak najwięcej w naszych rodzinach oraz w naszej parafialnej wspólnocie.

Niech wstawiennictwo Matki Boże Królowej Rodzin utwierdza nas w naszej wierze, nadziei i miłości. Niech list, który wkrótce otrzymacie oraz ofiara Mszy św. w Waszej intencji będzie dowodem troski i pamięci o każdego z Was.

MSZE ŚW. KOLĘDOWE W INT. PARAFIAN

7 stycznia: – czwartek – Msza św. godz. 19:00
W int. mieszkańców z ul. Planetarna, NMP Królowej Rodzin, Marsa, Satelitarna, Merkurego

8 stycznia – piątek – Msza św. godz. 19:00