3 października – XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 3 października – XXVII Niedziela Zwykła – ogłoszenia

3.10.2021 r. – XXVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii niedzielę intronizacji figury św. Józefa w naszej parafii. Program uroczystości:

• Godz. 9:00 Msza św. z poświęceniem figury św. Józefa i ołtarza ku Jego czci.
    • Godz. 12:00 Msza św. i następnie nieszpory eucharystyczne oraz procesja.
    • Godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe z rozważaniami ze św. Józefem.
    • Godz. 20:30 Akatyst ku czci Św. Józefa oraz intronizacja figury św. Józefa.

Od dnia dzisiejszego każdego 19 dnia miesiąca będziemy przeżywali wspólną modlitwę nowenną za wstawiennictwem św. Józefa, podczas której będziemy mogli składać nasze prośby i podziękowania.

2. 04.10 – poniedziałek – Przypada 99 r. ur. św. Joanny Beretty Molla. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 ku Jej czci, która rozpocznie rok jubileuszowy św. Joanny. Będzie on wypełniony wspólnymi działaniami naszej Parafii oraz Stowarzyszenia Dobry Moment, któremu patronuje św. Joanna. Chcemy w ten sposób przybliżyć tą wspaniałą świętą oraz propagować szerzej Jej kult. Po Mszy Św. i modlitwie różańcowej, wszyscy uczestnicy naszej wspólnej modlitwy otrzymają medaliki z relikwiami św. Joanny oraz będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa relikwiami naszej świętej.

3. 05.10 – wtorek – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. Jest to dzień szczególny dla sąsiadującej z nami wspólnoty Parafii św. Faustyny. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu za Jej przyczyną i nawiedzenia parafii św. Faustyny.

4. 07.10 – czwartek – Wspomnienie NMP Matki Różańcowej.

5. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 17:15.

W październiku Nowenna do NMP Królowej Rodzin we środy połączona z modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 18:00.

6. 10.10. – niedziela – Zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne w parafii. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi uczącymi się w SP 12 a na Mszę św. o godz. 12:00 rodziców wraz z dziećmi uczącymi się w SP 16 oraz szkołach poza naszą parafią.

7. Ks. Tomasz zaprasza nowych kandydatów na ministrantów na spotkanie w przyszłą niedziele 10 października po mszy św. o 14:00 w Sali konferencyjnej w domu parafialnym.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można składać na wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, Nieszpory żałobne oraz Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

9. Wspierając działania znajdującej się na naszym osiedlu Szkoły Podstawowej nr 12 zachęcamy do oddania głosu w projekcie budżetu obywatelskiego na przygotowany przez szkołę projekt: Ścieżka edukacyjna EpiGloger. Oddając głos wybieramy nr. O50. Link do głosowania:

10. W minioną niedzielę ks. Tomasz głosił Słowo Boże w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej i dzięki życzliwości ks. Proboszcza Andrzeja Horaczego mógł wraz z naszymi parafianami przeprowadzić zbiórkę na rzecz budowy naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi oraz parafianom Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej za wsparcie budowy naszej świątyni i przekazane środki w wysokości 8360 zł. Dziękuje ks. Tomaszowi i naszym parafianom za zaangażowanie i poświęcony czas.

11. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 1155 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy Kościoła.

12. Życzy Wam dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Białostockiej

1. Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy w niedzielę 10 października o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

3.10.2021 r. – XXVII Niedziela Zwykła – Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

Ks. Maciej, ks. Tomasz

ks. Daniel, ks. Tomasz