3 maja – IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia i wytyczne

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 3 maja – IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia i wytyczne

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020 r.

W najbliższym tygodniu tj. 03.05. do 10.05. będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i uczestnictwa w liturgii:

1. 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze św. wg. niedzielnego porządku. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego FacebookaW kościele może znajdować się maksymalnie 35 osób. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona do 11 maja.
  2. Piątek – 08.05. – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, jest to dzień imienin ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Polecamy jego osobę życzliwej pamięci modlitewnej. z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 18:00. W tym czasie, jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w pomieszczeniu kancelarii obok zakrystii. w trosce o Wasze dobro duchowe, chcemy w ten sposób umożliwić skorzystanie ze spowiedzi świętej i komunii św. wielkanocnej tym, którzy z racji okoliczności jeszcze do niej nie przystąpili.
  4. Z racji na liczbę osób, które chcą uczestniczyć w tygodniu w wieczornej Mszy św. na najbliższy tydzień pozostawiamy Mszę św. w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o godz. 19:00.
  5. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30 oraz o godz. 19:30. Możliwość uczestniczenia nabożeństwie majowym poprzez transmisje z naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 19:30 w niedzielę o godz. 17:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.
  6. Planowana na koniec czerwca pielgrzymka do Gruzji zostaje odwołana. Osoby, które zgłosiły gotowość wyjazdu prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. w następną niedzielę po Mszach św. będzie oczekiwał i udzielał informacji.
  7. Serdecznie dziękuje Wam drodzy parafianie i przyjaciele za okazywaną pamięć i życzliwość. Serdecznie dziękuje tym, którzy w tym trudnym czasie pamiętają o sprawach związanych z bieżącą działalnością i utrzymaniem parafii i okazywaną troskę w tym zakresie. Ofiary w ramach niedzielnej tacy możemy złożyć do skarbony na końcu kościoła lub drogą elektroniczną.
  8. Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Wasi duszpasterze

WYTYCZNE PORZĄDKOWE

Drodzy Parafianie, zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami państwowymi, oraz wytycznymi Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, informujemy, że po dokonaniu przeliczenia powierzchni kościoła informujemy:

• We Mszy św. w naszym Kościele może uczestniczyć maksymalnie 35 osób (nie wliczając w to osób posługujących)
  • Mając na uwadze, że jest to nieznaczna liczba, informujemy, że podczas niedzielnych Mszy św. w razie potrzeby zostanie włączone nagłośnienie zewnętrzne, by przy większej liczbie zgromadzonych osób, umożliwić ewentualne uczestnictwo w Mszach św. również na zewnątrz Kościoła. Księża w razie potrzeby będą udzielać komunii św. również na zewnątrz Kościoła
  • Pamiętajmy, o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganych odległość między sobą. Dotyczy to zarówno uczestnictwa we Mszy św., a także przebywania na indywidualnej modlitwie
  • Do rozważenia i indywidualnej decyzji na czas trwania epidemii pozostawiamy wam sposób wyboru przyjmowania komunii św., umożliwiając Wam obie dopuszczalne formy zarówno bezpośrednio do ust jak i na rękę

Powyższe decyzje obowiązują w do odwołania. Prosimy o przyjęcie ich w zaufaniu i zrozumienie. Dziękując Wam za dotychczasowe zachowanie zasad i wytycznych proszę o dalsze ich przestrzeganie i zachowanie należytej ostrożności.

Zachęcamy w dalszym ciągu do codziennej łączności i wspólnej modlitwy na nabożeństwie majowym o godz. 19:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.

Do dnia 11 maja 2020 r. została przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej przez środki społecznego przekazu z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.