27 września – XXVI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Informacja z: krolowarodzin.pl – 27 września – XXVI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

1. Dzisiaj jest 26 NIEDZIELA ZWYKŁA.
  2. 2.28 września – poniedziałek – w 7. rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, Prezbitera o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana na skrzyżowaniu ulic: Produkcyjnej i Bacieczki oraz Komisji Edukacji Narodowej i Ks. Pietkuna. Serdecznie zapraszamy.
  3. 28.09 – poniedziałek – Wspomnienie św. Wacława, Męczennika.
  4. 29.09 – wtorek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. 30.09 – środa – Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.
  6. 01.10 – czwartek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. 02.10 – piątek – Wspomnienie św.  Aniołów Stróżów.
  8. 02.10 – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 16.30, 18.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30, po południu od godz. 16.00. Od godz. 9.30 księża odwiedzą z Panem Bogiem chorych.
  9. 03.10 – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
  10. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna.
  11. 01.10 – czwartek – rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. W czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swojej postawy wobec Boga i bliźnich weźmy do naszych rąk różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza. Przychodźmy na nabożeństwo różańcowe do naszej świątyni: w niedzielę o godz. 17.20, w sobotę o godz. 18.50, w pozostałe dni o godz. 18.30. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży (szczególnie gimnazjalnej) w piątki, to jest 2, 9, 16, 23, 30 października o godz. 19.30. Dzieci, które będą chodzić na różaniec do kościoła otrzymają książeczkę: „Cudowne Historie” Każdego dnia będą otrzymywać naklejki obrazki świętych.
  12. Zjazd Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę 3 października 2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.
  13. Jest „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.  Można nabyć przed kościołem.
  14. Walka z biedą trwa – pomagamy rodzinom w potrzebie: dzieciom i starszym. Jeśli chcesz pomóc, zgłoś się na wolontariusza Szlachetnej Paczki. Szczegóły są zawarte na plakacie przed wejściem do kościoła. Zespół Szlachetnej Paczki.
  15. Stowarzyszenie „Rodzina Na Plus” serdecznie zaprasza na spotkanie z ks. Piotrem Walińskim: „Norwegia – życie w kraju fiordów”. Spotkanie dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii w kawiarence parafialnej.
  16. 1 października o godz. 19.15 w Sali konferencyjnej na plebanii spotkanie – prelekcja p.t. „Autorytet, szacunek,  prestiż rodzica czyli… jak nie zlecieć z piedestału”. Spotkanie poprowadzi P. Maciej Mazurkiewicz – Moderator Akademii Familijnej. Serdecznie zaprasza Stowarzyszenie „Rodzina Na Plus”.
  17. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę.