27 listopada – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 27 listopada – I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

plakat roraty 2022

Ogłoszenia – 27.11.2022 r. – I Niedziela Adwentu

Drodzy Parafianie i Przyjaciele

Przedstawiamy Wam propozycję, która – mamy taką nadzieję – pomoże nam zreformować moment ogłoszeń parafialnych. Co tydzień po Mszach św. będzie możliwość zabrania do domu biuletynu opisującego nadchodzące wydarzenia z życia parafii. Pozwoli nam to uniknąć listy przedłużających się i powtarzających się czasem ogłoszeń parafialnych, które nieraz trudno nam zapamiętać oraz umożliwi sięgnięcie po nie w każdej chwili w ciągu tygodnia by sprawdzić informacje, które nas interesują i są nam potrzebne. W tym też celu dane o składanych ofiarach na rzecz parafii będą podsumowywane i przedkładane podczas ogłoszeń w ostatnią niedzielę miesiąca. W ten sposób ogłoszenia podczas Mszy św. będą krótkie i będą nawiązywały tylko do najważniejszych aktualnych wydarzeń.

Za moment Roraty na które Was gorąco w chłodną aurę zapraszamy. To wielka szansa, by zrobić coś dla naszego duchowego życia. Życia, które potrzebuje ruszenia z miejsca i przezwyciężenia ociężałości. Nie traktuj proszę rorat jako dziecięcego folkloru. To wyzwanie dla całych rodzin. Bo też historia, którą podczas Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia celebrujemy jest historią na wskroś rodzinną. Jest Mama, jest Tata i jest Syn. To historia o drodze z Nazaretu do Betlejem. Pójdźmy w nią całymi rodzinami! Bo roraty są dla dzieci, mamy i taty : – ) Dla Ciebie i dla mnie. Dla nas! Zapraszamy na RoaraTY u MaMY.

Wasi duszpasterze

W tym tygodniu:

1. 27 LISTOPADA – I NIEDZIELA ADWENTU – rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przez najbliższe miesiące podejmiemy refleksjęnad Kościołem, jego misją oraz umocnieniem wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących.

2. 30 LISTOPADA – ŚRODA – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

3. 1 GRUDNIA – I CZWARTEK MIESIĄCA – Po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa w intencji o powołania kapłańskie i zakonne a następnie spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego w domu parafialnym.

W godz. 22:00 – 24:00 Godzina Święta – możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu parafialnego (wejście przy kancelarii).

4. 2 GRUDNIA – I PIĄTEK MIESIĄCA – Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź rano o godz. 5:45 po południu o godz. 17:30. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5. 3 GRUDNIA – I SOBOTA MIESIĄCA – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego.

Nabożeństwo I soboty miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17:00. Modlitwa różańcowa, 15-minutowe rozważanie. Godz. 18:00 Msza św.

6. W adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 (w okresie adwentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. porannych o godz. 6:30 i 7:00). Roraty to nasza modlitwa oczekiwania.

Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy najmłodszych wraz z całymi rodzinami do podjęcia naszych codziennych wyzwań adwentowych, które będziemy poznawać na porannych Mszach św. Dla najbardziej wytrwałych w każdą niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10:30 rozlosujemy niespodzianki. W piątki po roratach zapraszamy tradycyjnie na wspólne śniadanie.

7. Przez wszystkie niedziele adwentu oraz w dni powszednie w kancelarii przy zakrystii oraz w kancelarii w domu parafialnym będą dostępne opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na fundusz budowy naszej świątyni.

8. Świece wigilijne “Caritas” będzie można nabyć przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z Kościoła oraz w tygodniu w kancelarii.

9. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ubogich oraz za ofiary złożone na budowę kościoła. Naszych darczyńców polecajmy naszej życzliwej pamięci modlitewnej.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Kościół na Wschodzie.

11. Życzymy Wam aby adwent był czasem aktywnego i radosnego oczekiwania

Grafik – 27.11.2022 r. – I Niedziela Adwentu