26 września – XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 26 września – XXVI Niedziela Zwykła – ogłoszenia

26.09.2021 r. – XXVI Niedziela Zwykła

1. 26 września – niedziela – Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Septennę ku czci Świętego Józefa, która jest naszym duchowym przygotowaniem do intronizacji figury św. Józefa i poświęcenia ołtarza ku jego czci w naszej świątyni. Zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do soboty na Msze św. o godz. 18:00 i wspólną modlitwę ku czci św. Józefa.

2. 27 września – poniedziałek – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo patrona dzieł miłosierdzia.

3. 28 września – wtorek – Święto Bł. Michała Sopoćko, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku.

4. 29 września – środa – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

5. 30 września – czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.

6. 1 października – piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź możliwa rano od godz. 6:30 po południu od godz. 17:30. Od godz. 9:00 z posługą sakramentalną odwiedzimy osoby chore z naszej wspólnoty parafialnej.

7. 1 października rozpoczynamy październikowe nabożeństwo różańcowe. Nasza wspólna modlitwa różańcowa będzie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:15.

8. 2 października – sobota – I sobota miesiąca, Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7:00.

Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi oraz Miłosierdzia Bożego zaprasza w I soboty miesiąca na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 w kaplicy św. O. Pio w domu parafialnym.

9. 3 października – I niedziela miesiąca.

• Godz. 9:00 Msza św. z poświęceniem figury św. Józefa i ołtarza ku Jego czci.
    • Godz. 12:00 Msza św. i następnie nieszpory eucharystyczne oraz procesja.
    • Godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe
    • Godz. 20:30 Akatyst ku czci Św. Józefa oraz intronizacja figury św. Józefa.
  10. W dniach 30.09 – 01.10 do godz. 13:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz misji. Zużyty sprzęt można składać przy garażu znajdującym się obok domu parafialnego. Na stolikach za ławkami znajdują się ulotki i tam jest wymieniony sprzęt, który można oddać.
  11. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 650 zł. Bóg zapłać.

12. Życzy Wam dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu po ciężkiej chorobie w wieku 42 l. odszedł do Domu Ojca śp. Piotr Łotowski, który w latach 2010 – 2016 pełnił posługę organisty w naszej parafii.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Białostockiej

1. We wtorek, 28 września 2021 roku, będziemy przeżywać Dzień Patrona miasta Białegostoku. Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego w intencji wszystkich mieszkańców miasta będzie sprawowana w Katedrze białostockiej o godz. 18.00.
  2. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 3 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
  3. Tegoroczna pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 9 października w formie indywidualnej. Msza św. za seniorów w Sanktuarium Różanostockim zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

26.09.2021 r. – XXVI Niedziela Zwykła – Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

Ks. Stanisław

ks. Paweł, Ks. Proboszcz