26 marca 2017 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – 26 marca 2017 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Dziękuję KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

W dwie kolejne niedziele (tradycyjnie) będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na urządzenie symbolicznego „Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy” i  „Grobu Pańskiego”. Jest to możliwość włączenia się nas wszystkich w coroczne ofiary Kółek Różańcowych i wspólne przygotowanie oprawy Świąt Paschalnych ( z pozostających pieniędzy – nie zawsze zostają – kupowane są kwiaty do kościoła w ciągu roku).

Świece Caritasu , „paschaliki” (przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej oraz na stół wielkanocny) i  kartki świąteczne do nabycia w przedsionku kościoła.

Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

Po Mszy Świętej w przedsionku kościoła można będzie wziąć do domu tzw. „torbę Samarytankę” i wypełnić ją produktami żywnościowymi, z których później przygotujemy paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii.