25 sierpnia – Odpust NMP Królowej Rodzin – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 25 sierpnia – Odpust NMP Królowej Rodzin – ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN – ODPUST. Serdecznie dziękuję o. Teofilowi za wygłoszone homilie, parafianom i gościom za udział w uroczystościach. Bardzo proszę, by każdy z nas zechciał dziś po Mszy św. przyjąć obrazek z modlitwą i wizerunkiem NMP Królowej Rodzin do którego dołączone są płatki pobłogosławionych róż, które ofiarowaliśmy Matce Bożej 15 sierpnia w rocznicę poświęcenia jej wizerunku.
 2. 26.08. – poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 10:30 i 18:00. W tym dniu serdecznie zapraszamy mężczyzn na kolejne spotkanie Różaniec – Męska Sprawa. Śladami Tajemnic – Prawda. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 19:30 Mszą św. z homilią i następnie odmówimy różaniec.
 3. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 4. Od przyszłej niedzieli do grafiku Mszy św. niedzielnych powraca Msza św. o godz. 14:00. W przyszłą niedzielę (pierwszą miesiąca) po Mszy św. o godz. 12.00 – nieszpory i procesja eucharystyczna.
 5. 7 września – sobota – odbędzie się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. Co roku wyrusza z naszej parafii liczna grupa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich parafian. Można zapisywać się w kancelarii po każdej Mszy św.
 6. Trwa akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. W ramach akcji, możemy wziąć pusty plecak i wypełnić go przyborami szkolnymi. Zostaną one przekazane na rzecz pomocy dzieciom z polskich rodzin mieszkających na Białorusi. Największym ciężarem dla rodziców jest to co jest puste: pusty portfel, pusta lodówka, pusty plecak dziecka idącego do szkoły. Pomóżmy naszym rodakom za wschodnią granicą udźwignąć ten trud i wesprzyjmy w ramach tej akcji.
 7. W ubiegłym tygodniu na fundusz budowy naszej świątyni złożyliśmy 300 zł. Trwają prace budowlane w nowym kościele, dziękuję za modlitwę w tej intencji oraz ofiary.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, składane wota Matce Bożej, za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarza i Matki Bożej oraz wykonane prace porządkowe związane z przygotowaniem odpustu.
Wszystkim gościom i parafianom życzymy błogosławionych owoców odpustu parafialnego i życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Grafik Mszy św. w niedzielę 25 sierpnia 2019 r.Godz. 7:00 ks. Stanisław Hołodok
Godz. 9:00 ks. Tadeusz Rutkowski, ks. Tomasz Owsiejko
Godz. 10:30 ks. Paweł Popielnicki, ks. Henryk Abramowicz
Godz. 12:00 ks. Piotr Kobeszko, ks. Jan Hołodok, O. Teofil Niewiński
Godz. 18:00 ks. Bogdan Skłodowski
Godz. 19:30 o. Teofil Niewiński

Homilie wygłosi o. Teofil Niewiński OFM. W konfesjonałach będą obecni wszyscy kapłani. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz eucharystii by uzyskać odpust zupełny.

ZMIANY PERSONALNE W PARAFII

Decyzją dekretu Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego dotychczasowy wikariusz naszej parafii ks. Tadeusz Rutkowski kończy w dniu dzisiejszym posługę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej do parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jurowcach. Serdecznie dziękuję za wszelkie dobro duchowe, które stało się naszym udziałem przez posługę ks. Tadeusza. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Królowej Rodzin w dalszej posłudze kapłańskiej.

Decyzją ks. Abpa Tadeusza Wojdy do posługi w naszej parafii zostali posłani nowi księża wikariusze: Ks. mgr Paweł Popielnicki, który przez ostatnie lata odbywał studia z zakresu psychologii w Rzymie. Ks. Paweł będzie wikariuszem naszej parafii oraz podejmie pracę w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia Caritas Archidiecezji Białostockiej w Czarnej Białostockiej. Ks. Daniel Ciulkin, który był wikariuszem w parafii św. Krzysztofa w Białymstoku. Ks. Daniel będzie wikariuszem naszej parafii jednocześnie podejmując pracę jako Kapelan w Zakładzie Karnym w Białymstoku. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP Królowej Rodzin i owocnej posługi duszpasterskiej. Proszę wszystkich parafian, abyście serdecznie przyjęli księży i otaczali życzliwością i modlitwą.


Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Dodaj do ulubionych
 • Drukuj
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Twitter
 • Ulubione
 • Wykop
 • Śledzik